אי עמידה בדרישות בטיחות אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה

המכון הרפואי דחה את בקשתך לקבלת רישיון נהיגה? רישיונך נפסל מעילה של אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה או אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה? באמצעות טיפול משפטי מקצועי ונכון ניתן להשיב לך את רישיון הנהיגה.

מאמר זה ידון ויעסוק בנושא אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה בטוחה או אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה.

אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה - עו

אנו נבחן ונראה אילו אופציות קיימות לנהג אשר רישיונו נפסל בגין עילות אלו ומה ביכולתו לעשות על מנת שניתן יהיה לבטל את רוע הגזירה.

במסגרת מאמר זה, עורך דין תעבורה יסביר ויפרש את המונחים אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות או אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה המהווים במקרים רבים עילה לשלילת רישיון נהיגה לנהגים אשר נשלחים לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

הישגי משרדנו בוועדת ערר תל השומר

אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה בטוחה

לצורך הבנת מושג משפטי זה ננסה להמחיש את הדוגמה הבאה. נהג מבקש להוציא רישיון נהיגה על משאית או רכב ציבורי ונשלח לבדיקות רפואיות ע"י רשות הרישוי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים. לאחר הבדיקות במרב"ד, ממתין הנהג בסבלנות תקופה לא קצרה (גם זימון למכון הרפואי אורך זמן לא קצר) ולבסוף מקבל מכתב ממשרד הרישוי המודיע לו כי הוא מוזמן לטיעון טענות (שימוע) לעניין פסילת רישיון הנהיגה שלו. עד מועד השימוע, רישיונו מותלה (פסול) לכל הדרגות או לחלק מהדרגות מעילה של אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה או אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות.

נהג אשר נקלע לסיטואציה המתוארת לעייל עומדת האפשרות להגיש ערר לוועדת הערר שבתל השומר בתוך 30 ימים מיום שיקבל את החלטת משרד הרישוי. על הערר להיות מנומק ומשכנע בצירוף חוות דעת רפואית הסותרת את חוות דעתו של המכון הרפואי. ניתן לצרף את חוות דעת הנגדית גם בשלב מאוחר יותר לאחר הגשת הערר.

בעצם העילה של אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה או אי התאמה אישיותית, היא הגדרה כללית לאדם שלא עבר את המבדקים.

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
או חייגו: 072-3933999

ייצוג עצמי בוועדה והשלכותיו

נהגים אשר נפסלים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים מסיבה של אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה בטוחה או אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה במקרים רבים משלמים את האגרה ושולחים אותה (לעיתים גם לא למקום הנכון) לוועדת ערר וזאת אפילו מבלי שצירפו הודעת ערעור מנומקת. תשומת לבכם כתובת משרד הבריאות למשלוח ערר בדואר רשום נמצא בכתובת שבאתר >> ועדת ערר משרד הבריאות.

במועד הדיון בפני הועדה, מגיע הנהג אשר בחר להיות לא מיוצג וסבור כי יוכל להתמודד בכוחות עצמו עם חברי הועדה האחראים על בדיקתו. נהג זה כלל לא יודע כי מדובר בדיון האורך דקות ספורות כאשר עליו להגיע מוכן וערוך לדיון זה היות ואין הזדמנות נוספת.

בסיום הדיון בפני הועדה ולאחר שהנהג ביצע כל טעות אפשרית במהלך הבדיקה, מודיעה לו הועדה כי תשובה בעינינו תישלח למשרד הרישוי תוך 30 ימים. הנהג אשר כלל לא הבין מה נדרש ממנו לבצע במהלך הבדיקה, ממתין בקוצר רוח להחלטת הועדה אשר בסופו של יום דוחה את בקשתו.

הבעיה של רוב הנהגים הפועלים באופן עצמאי נעוצה בחוסר הבנת ההליך בוועדה וכן חוסר הבנת מונחים רפואיים/פסיכולוגים/ פסיכיאטרים וכד'. כך למשל נהגים אלו  לא מפרשים נכון את המונח הכללי של אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה בטוחה או אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה וסבורים כי מדובר בסתם מונח סל אשר לא עומד מאחוריו דבר. למעשה מדובר בסעיף אשר יכול להתפרש לאין ספור כיוונים ומוכרח לאתר את הבעיה המדויקת על מנת שניתן יהיה לפעול בהתאם.

כמו כן, נהגים רבים אינם מודעים לזכויותיהם הבסיסיות כגון צילום החומר הרפואי מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, קבלת חוות דעת נגדית מתאימה וכו'. משרדנו נתקל לא פעם בנבדקים אשר סברו כי נפסלו בגין אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות כאשר בפועל מונח זה הוא מונח כללי למגוון בעיות ועל מנת לדעת במה מדובר יש להוציא את החומר ממשרדי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים וכן לקרוא את הדו"חות של הפסיכולוג והפסיכיאטר וכמובן להבין למה התכוון המשורר.

יש לזכור כי ועדה רפואית היא ועדה מקצועית:

פסיכולוג ומטופל - עו

הועדה הרפואית מדברת בשפה רפואית כאשר טענות כגון: לא ביצעתי עבירת נהיגה בשכרות או אני לא סירבתי לבדיקת נהיגה בשכרות או דו"ח חגורת בטיחות או לא נהגתי במהירות מופרזת וכו' עלולות להביא לתוצאה הפוכה מהמבוקש ודחית הערעור שהגיש הנהג.

יש לציין וחשוב להדגיש כי ועדת ערר מוסמכת לקחת את הרישיונות הקיימים ולא רק את הרישיון המבוקש. ברגע שנהג מגיש ערר לוועדה רפואית, רשאית הועדה לשלול לו את דרגות רישיונו הקיים ולא להסתפק בשלילת הדרגה המבוקשת.

איך עורך דין תעבורה יכול לסייע בביטול רישיון נהיגה מעילה של אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה בטוחה?

כאשר נהג מקבל תשובה של אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה או אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה בטוחה ממשרד הרישוי עליו להתייעץ עם עורך דין תעבורה בעל ניסיון בייצוג נהגים בוועדות רפואיות על מנת שיוכל להסביר לו כיצד ובאיזה אופן עליו לפעול על מנת שניתן יהיה לבטל את החלטת המכון הרפואי.

אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה הגשת ערר - עו

עורך הדין המתמחה בתחום יצלם עבור הלקוח את המסמכים הרלוונטיים במשרדי המרב"ד ולאחר מכן יכין עבורו קו הגנה מקצועי אשר יענה לכל הסיבות בגינן נכשל בבדיקות.

לדוגמה, נהג אשר במהלך בדיקתו במכון הרפואי נבדק גם ע"י פסיכולוג וגם על ידי פסיכיאטר (נרקולוג). במסגרת חוות הדעת הסופית בקשתו לקבלת רישיון נדחתה על ידי שני גורמים מקצועיים אלו מסיבות שונות. במקרה זה יש לתקוף את שתי ההחלטות השונות באמצעות הגשת חוות דעת נגדית מקצועית אשר תוגש לוועדה במועד הדיון בפניה.

למשרדנו יצא לראות מקרים של טעות בבדיקה אשר התקיימה במרב"ד כגון יחוס לאדם עבירה של הפקרה (פגע וברח) כאשר בפועל העבירה אשר הורשע בה הנבדק היא עזיבת מקום תאונה (עבירה קלה יותר). דוגמה נוספת, נהג אשר הוגש נגדו כתב אישום בגין תאונת דרכים חמורה כאשר בסופו של יום לאחר בדיקת החומר המשטרתית התברר כי כתב האישום ייחס לו עבירה קלה יותר.

התייעצות עם עו"ד לתעבורה המייצג בוועדת ערר חשובה ביותר והיא בעצם המפתח להצלחת הערעור וביטול החלטת המכון הרפואי. אין ספק כי נהג יכול לייצג את עצמו בפני הוועדה אך במצב זה, קיים סיכון משמעותי לכישלון הערעור שכן  נהג זה כלל אינו יודע בגין מה נפסל וכיצד לתקוף באופן מדויק את החלטת המכון הרפואי.

שאלות ותשובות נפוצות על וועדת ערר:

ערעור על ההחלטה של המכון הרפואי יעשה תוך 30 ימים מרגע שהודיעה רשות הרישוי לנבדק כי הוא נפסל, בשל אי התאמה אישיותית או אי עמידה בדרישות בטיחות לנהיגה בטוחה.

לא ניתן לחייג לוועדת ערר ועל מנת לפנות אליהם יש צורך להתכתב במייל.

התשובה מועדת ערר תשלח למשרד הרישוי תוך 30 יום, לאחר הועדה.

לעיתים נדירות הועדה נותנת תשובה גם במקום.

הזמן המקובל להמתנה לזימון לוועדה הוא עד 3 חודשים המתנה.

התשובה היא כן ואפילו רצוי להיות מיוצג, שכן מדובר בוועדה מקצועית הדנה בעניינים רפואיים / פסיכולוגיים, על כן יש צורך בהבנה של התחום, כמו כן על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה יש להוציא את התיק הרפואי מהמרב"ד ולהכין קו הגנה ראוי.

סיכום: אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה בטוחה:

כפי שראינו במאמר שבנדון, פסילת רישיון נהיגה בגין עילה של אי עמידה בדרישות בטיחות אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה אינה סוף פסוק וכי באמצעות טיפול מקצועי ונקודתי אשר בהחלט לבטל את רוע הגזירה ולהשיב לנהג את רישיון הנהיגה שלו. יש לזכור כי וועדת ערר בתל השומר הינה וועדה מקצועית אשר יש להגיע לדיון בפניה מוכן וערוך בכל הנימוקים האפשריים לרבות חוות דעת מקצועית נגדית.

פרק הזמן אשר יוקצה לנהג לטעון את טענותיו בפני הועדה הינו קצר ביותר ואינו עולה על דקות ספורות. מסיבה זו, יש להגיע ערוך ומוכן לדיון בוועדה ולהתמקד בדיוק בנקודות הדורשות ליבון ושכנוע. טענות מסוג אני בסדר או אין לי בעיות פסיכולוגיות או נפשיות אינן מספיקות ויש להתכונן לוועדה באופן מקצועי ומדויק באמצעות הגשת חוות דעת פרטית מטעם מומחה בתחום.

משרדנו עוסק למעלה מעשור בענייני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לרבות ייצוג בפני ועדת ערר בתל השומר. משרדנו עזר לאלפי נהגים להחזיר את רישיונם לאחר שנפסלו ע"י המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מנימוק של אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה או אי התאמה אישיותית. משרדנו אף פועל במידת הצורך להגיש ערעורים מנהליים לבית המשפט המחוזי על ועדת הערר.

המלצתנו היא כי במקרה בו רישיון הנהיגה נפסל על ידי המכון הרפואי יש לפנות לייעוץ ע"י עורך דין המכון הרפואי אשר זהו תחום עיסוקו העיקרי זאת על מנת להעלות את סיכויי החזרת רישיון הנהיגה המבוקש. משרדנו מלווה את לקוחותיו לאורך כל הדרך החל משלב הגשת הערעור ועד לייצוגם בפני ועדת הערר בתל השומר. הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בכל אחת מהאפשרויות המופיעות באתר האינטרנט שלנו ואנו נשמח לעזור לכם.

אזהרה: מאמר זה, הנו מאמר אינפורמטיבי ואיננו ייעוץ משפטי ולפני כל פעולה יש לפנות לעו"ד תעבורה / עורכי דין לתעבורה העוסק בתחום. אין הכותב אחראי על שום נזק אשר ייגרם לעושה שימוש במאמר זה.

לשיתוף לחצו:
במאמר זה עסקנו ב-
קצת על המשרד:

למשרדנו ניסיון עשיר ורב בטיפול בתיקי תעבורה מורכבים ופשוטים כאחד. צוות משרדנו כולל עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה בלבד וכן בעלי מקצוע נוספים המסייעים להם להעניק שירות מקצועי ומשפטי לקהל לקוחותינו.

אודות המחבר:
עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ונוטריון ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי העוסק בדיני תעבורה למעלה מ 14 שנים וכיהן בעבר כמ"מ יו"ר ועדת בית משפט לתעבורה בלשכת עורכי הדין בישראל וכיום מכהן כיו"ר ועדת המרב"ד המחוזית בלשכת עורכי הדין.

למידע נוסף 

עוד בנושא:
ממליצים:
4.9
ישראל המדהים!תודה על שירות מסור מכל הלב הרבה מעבר למקובל.
מוטי וורנר
07:48 20 Jul 23
עורך דין מומחה לתעבורה. אני ממליץ בחום על המשרד. עזר לי בתיק והשיג תוצאה יוצאת מהכלל.
עו״ד מנחם אברהם
10:39 15 May 22
...ממליץ בחום! הצילו אותי
אופק גולד
09:06 19 Aug 21
עו"ד תעבורה ישראל מזרחי מומלץ בחום. שרות אדיב ומסור , התחשבות במחיר, והעיקר תוצאות מעולות.
Eyal Cohen
06:24 23 Sep 20
Ibrahem Amer
14:44 13 Aug 20
מעולה תודה
אבי בר סיני
19:11 19 Oct 19
שירות אישי וליווי מלא לאורך כל הדרך, והכי חשוב - עבודה מקצועית ומסורה!
Nisim Cohen
11:41 17 Oct 19
מומלץ מאוד, מקצוען אמיתי! שירות ואמינות ברמה הגבוהה ביותר. תודה
guy lerman
10:04 17 Oct 19
אין כמונו
ישראל מזרחי
08:50 15 Jun 19
טוב מאוד!מומלצ בחום!
Олег Лихачёв
08:23 12 Dec 18
מעולה מומלץ ביותר
מיכאל חזן
13:38 03 Dec 18
מעולה וטוב
dor akrawi
12:20 30 Nov 18
קיבלתי תוצאה ושירות מעולה
Igor Mihin
19:24 28 Nov 18
מעולה הטוב ביותר
Mikel Suft
19:19 28 Nov 18
עורך דין מצוין לתעבורה שמשיג תוצאות, לא יקרן מדויק וקפדן סבלניעונה על כל השאלות ומלווה את הלקוח לאורך כל הדרך בצורה הכי מנומסת שישמומלץ בחום!
19by84
12:54 18 Nov 18
תותח על ממליץ מאוד
Abo Seaf
07:59 18 Nov 18
מומלץ מאוד!!!
einat gilady
04:43 28 Jan 18
sasha Polnaryov
23:10 27 Jan 18
אורטל אלוש
21:56 27 Jan 18
עו'ד תותח !!
Roman Skubi
21:45 27 Jan 18
מעולה שירות מעל המצופה
לירון סימאנא
17:15 10 Apr 17
שרות מעלה
עמיר עקראוי
17:09 10 Apr 17
מומלץ
שלום בן חור
09:27 09 Apr 17
תותח
Emanuel Azrzar
21:58 01 Apr 17
מעולה תותח על
מוטי קשני
07:21 15 Oct 16
עזר מאוד
בתיה אוסטרייכר
15:30 08 Oct 16
מעולה תודה לך
בתיה אוסטרייכר
15:16 08 Oct 16
מעולה
תמי אוסטרייכר
08:50 04 Aug 16
שירות מעולה ותוצאות מדהימות
gan noale
10:23 15 Aug 14
שתפו בקליק