חקירה במשטרה לאחר תאונת דרכים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

תאונת דרכים הוא אירוע לא נעים גם לאדם שהיה מעורב בה ללא אשמתו. חקירה במשטרה לאחר תאונת דרכים תעשה במקרה בו עולה חשד כי אחד מהמעורבים בתאונה ביצע עבירת תנועה שגרמה לתאונה.

כך למשל, נהג שלא ציית לרמזור וגרם לתאונה או נהג שלא ציית לתמרור וגרם לתאונה וכו'. ייתכן גם מצבים בהם נהג יואשם בתאונה אף ללא פעולה אקטיבית מצדו כגון נהג שנסע במהירות בלתי סבירה לתנאי הדרך החליק וגרם לתאונת דרכים.

יש לזכור כי חקירה במשטרה היא חקירה לכל דבר ועניין ולנחקר עומדת זכות להיוועץ עם עורך דין תעבורה טרם ישיב לשאלות החוקר המשטרתי.

הכנה נכונה לחקירה משטרתית ויעוץ משפטי מקצועי יכול לגרום לסגירת התיק כנגד החשוד או להפחתת האישום כנגדו. הייתם מעורבים בתאונת דרכים וזומנתם לחקירה משטרתית פנו אלינו ליעוץ מידי.

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
או חייגו: 072-3933999

מתי המשטרה מחליטה לזמן נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים לחקירה:

תאונות דרכים הן דבר שלצערנו אנו נתקלים חדשות לבקרים. ריבוי כלי התחבורה בכבישים והצפיפות הקיימת בנתיבי הנסיעה גורמים לא אחת לתאונות בין כלי רכב לעיתים תאונות קלות אך גם כאלה שמסתיימות במוות או חבלות חמורות.

אמנם, לא בכל תאונת דרכים תחליט משטרת ישראל לפתוח בחקירה ולזמן את המעורבים למסור גרסה אך בתאונות בהן ניכר כי צד אחד לתאונה ביצע עבירה משטרת ישראל בהחלט רשאית לפתוח בחקירה.

לרוב, כאשר החליטה המשטרה לפתוח בחקירה היא תזמן את הנהגים המעורבים בתאונה לתחנה שבתחום סמכותה התרחשה התאונה ותגבה מהם עדות. כאשר עולה חשד כי צד אחד ביצע עבירת תנועה תהפוך העדות לחקירה באזהרה והטחת העבירות בפני הנהג המעורב.

 

מדוע מומלץ להתייעץ עם עורך דין לפני כניסה לחקירה:

לעיתים קרובות אנו נתקלים בנהגים שאומרים "אוי נו באמת, מה יכול לקרות" "בסך הכל תאונה קלה, לא קרה דבר לאיש" ועוד ועוד משפטים בסגנון הזה.

נהגים אלו, הבטוחים בעצמם נכנסים לחדר החקירות ובמרבית מהמקרים גורמים במו ידם למשטרה לחזק את הראיות נגדם ואף להגיש נגדם כתב אישום לבית המשפט לתעבורה.

רוב רובם של הנהגים חסר ניסיון בחדר החקירות ואינו יודע כיצד להתנהג בחקירה משטרתית. כבעלי מקצוע אנו נתקלים לא אחת בנהגים שאילו היו מקבלים הדרכה נכונה טרם החקירה ייתכן ולא היה מוגש נגדם כתב אישום בגין תאונת דרכים כלל.

פליטות פה, הסכמה עם החוקר או רצון לרצות את החוקר הנחמד שהבטיח לנו כי לא יקרה כלום כל אלה בסוף מביאים לתוצאה ההפוכה.

מסיבה זו קיימת חשיבות עצומה להתייעצות עם עורך דין טרם החקירה. יעוץ זה יכול להביא לביטול האשמות כנגדכם וסגירת תיק המשטרה.

כיצד יש להתנהג בחדר החקירות

לאחר שקיבלתם את הייעוץ הנכון ואתם מוכנים לחקירה המשטרתית עליכם להבין כי לא מדובר בשיחה ידידותית עם חבר בבית קפה אלא בחקירה שעלולה להביא בסופו של דבר להגשת כתב אישום כנגדכם.

 

כללי ההתנהגות הבאים יועילו לכם לצלוח בצורה נכונה את החקירה המשטרתית ולעלות את הסיכוי לסגירת התיק.

  • החוקר המשטרתית אינו חבר שלכם.

זהו כלל ראשון בכניסה לחדר החקירות. כאשר תבינו כי החוקר אינו חבר שלכם אתם תכוונו את התנהגותכם וסגנון הדיבור שלכם בהתאם ותהיו מוכנים לכל שאלה.

 

  • שימו לב במה מאשימים אתכם.

בפתח החקירה חוקר המשטרה יטיח בפניכם את האשמות כנגדכם וישאל אתכם אם ברצונכם להיוועץ עם עורך דין. שימו לב אילו עבירות טוענים שביצעתם ובמידת הצורך אם הדבר אינו מתיישב עם מה שהתרחש בתאונה יש בידכם את האפשרות לבקש מהחוקר לקבל ייעוץ נוסף מעורך הדין.

 

  • הקשיבו היטב לשאלות שנשאלתם וחשבו לפני שתשיבו.

חשוב שתבינו מה החוקר רוצה להבין מכם, רק לאחר שתבינו את השאלה חשבו שניה ואז תשיבו. תשובות חפוזות עלולות להיות לא מדויקות ויכולות להזיק לכם בעתיד.

 

 

  • אל תמהרו להודות באשמה.

לעיתים אין בידי המשטרה ראיות לביצוע העבירה והיא מנסה לחזק את החשדות שבידה באמצעות הודאת הנהג. במקרה זה אם תספקו הודאה הרי שהתיק יעבור ליחדה התובעת ויוגש נגדכם כתב אישום. במקרה והחוקר טוען בפניכם כי קיימות ראיות לאשמתך בקשו לראות את אותו ראיה ולהתעמת איתה. כך למשל, טוען החוקר כי קיים סרטון וידאו בו ניתן לראות אתכם חוצים את הצומת באור אדום. בקשו לראות את הסרטון בטרם תגיבו לתשאל החוקר. לעיתים סרטון זה לא יהיה ברור ולא יהיה ניתן להסיק ממנו באופן חד משמעי כי ביצעתם עבירה.

 

  • בדקו את הודעתכם לפני שתחתמו עליה.

בסיום החקירה יבקש החוקר כי תחתמו על ההודעה שיצאה מפיכם. לעיתים נוסח ההודעה כפי שנרמה על ידי השוטר אינה מדויקת לדברים שמסרתם ולעיתים קיימות שגיאות כתיב או ניקוד היכולות לפרש את תשובתכם באופן שונה. בקשו מהחוקר מספר דקות לעבור על הודעתכם ובמידת הצורף לתקן במקומות שנפלה טעות. זכרו כי אם לא תעשו זאת בשלב זה לאחר מכן בבית המשפט יהיה קשה לבוא ולתקן טעות זו.

 

מה צפוי לקרות לאחר החקירה במשטרה:

יצאתם מהחקירה והנכם מבולבלים? זה בסדר, תרגישו בנוח. בלבול לאחר חקירה בגין תאונת דרכים היא דבר נפוץ וקורה לכל נהג נורמטיבי שנקלע לאירוע מצער של תאונת דרכים. זכרו כי אינכם עבריינים ולמרבה הצער הייתם מעורבים באירוע שהלוואי ולא היה מתרחש.

לאחר חקירתכם במשטרה תמשיך משטרת ישראל לאסוף ראיות ככל שניתן ותגבש המלצה לגבי המשך הטיפול בתיק. לדברים שמסרתם בחקירתכם חשיבות רבה בגיבוש ההמלצה ועתידו של תיק התאונה. ככל ומשטרת ישראל תגיע למסקנה כי לא קיימות ראיות מספיקות להעמדתכם לדין הרי שתיק המשטרה ייסגר והודעה על כך תשלח לכם. במידה וקיימות ראיות להרשעה בדין, תעביר משטרת ישראל את התיק ליחידה התובעת וכתב אישום יוגש כנגדכם לבית משפט לתעבורה שבתחום סמכותו התרחשה התאונה.

קיבלתם זימון לחקירה במשטרה אל תוותרו על יעוץ משפטי נכון:

להתייעץ עם חברים ובני משפחה זה טוב ויפה אך יחד עם זאת אין תחליף ליעוץ משפטי מדויק מעורך דין המתמחה בדני תעבורה ובעל ניסיון עשיר בטיפול בתאונות דרכים.

 

אם קיבלת זימון לחקירה במשטרה לאחר תאונת דרכים חשוב שתקבל את ההדרכה הנכונה טרם כניסתך לחקירה על מנת שתבין אילו דברים לומר בחדר החקירות ואילו לא. הכנה נכונה לחקירה היא המפתח לשמירה על רישיונך וסגירת תיק החקירה שנפתח נגדך.

משרד עורכי דין ערן עקראוי ושות' מתמחה אך ורק בדני תעבורה ובעל ניסיון עשיר בטיפול בתאונות דרכים ויעוץ לפני חקירה. אם חלילה נקראתם לחקירה במשטרה לאחר תאונת דרכים צרו עימנו קשר בהקדם ואנו נדאג למקסם את סיכויי הצלחתם בהוכחת חפותכם.

במאמר זה עסקנו ב-
קצת על המשרד:

למשרדנו ניסיון עשיר ורב בטיפול בתיקי תעבורה מורכבים ופשוטים כאחד. צוות משרדנו כולל עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה בלבד וכן בעלי מקצוע נוספים המסייעים להם להעניק שירות מקצועי ומשפטי לקהל לקוחותינו.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
עורך דין ערן עקראוי
עורך דין ישראל מזרחי
השאירו פרטים:
או חייגו
עוד בנושא:
ממליצים:
4.9
ערן הכי מקצועי שהכרתי עד היום 👍
GuYuZ Gaming
GuYuZ Gaming
10:17 19 Aug 21
...ממליץ בחום! הצילו אותי
אופק גולד
אופק גולד
09:06 19 Aug 21
עו"ד תעבורה ישראל מזרחי מומלץ בחום. שרות אדיב ומסור , התחשבות במחיר, והעיקר תוצאות מעולות.
Eyal Cohen
Eyal Cohen
06:24 23 Sep 20
Ibrahem Amer
Ibrahem Amer
14:44 13 Aug 20
מעולה תודה
אבי בר סיני
אבי בר סיני
19:11 19 Oct 19
שירות אישי וליווי מלא לאורך כל הדרך, והכי חשוב - עבודה מקצועית ומסורה!
Nisim Cohen
Nisim Cohen
11:41 17 Oct 19
מומלץ מאוד, מקצוען אמיתי! שירות ואמינות ברמה הגבוהה ביותר. תודה
guy lerman
guy lerman
10:04 17 Oct 19
אני חייב להמליץ על עורך דין תעבורה ערן עקראוי, ערן סידר לי את הרישיון שכבר חשבתי שלא הראה שוב וכבר קניתי 🚲. מזל היה לי להגיע לערן מהאינטרנט ותודה רבה לגוגל 😂השירות היה ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ללא ספק והתוצאות היו אפילו 10 כוכבים. תודה רבה לךעורך דין ערן עקראוי מכל ה-🥰אם לא הייתי מכיר אותך סביר מאוד שהייתי מוכר את🚙 חחח
Lior dangoor
Lior dangoor
17:38 13 Oct 19
אין כמונו
ישראל מזרחי
ישראל מזרחי
08:50 15 Jun 19
טוב מאוד!מומלצ בחום!
Олег Лихачёв
Олег Лихачёв
08:23 12 Dec 18
מעולה מומלץ ביותר
מיכאל חזן
מיכאל חזן
13:38 03 Dec 18
מעולה וטוב
dor akrawi
dor akrawi
12:20 30 Nov 18
קיבלתי תוצאה ושירות מעולה
Igor Mihin
Igor Mihin
19:24 28 Nov 18
מעולה הטוב ביותר
Mikel Suft
Mikel Suft
19:19 28 Nov 18
עורך דין מצוין לתעבורה שמשיג תוצאות, לא יקרן מדויק וקפדן סבלניעונה על כל השאלות ומלווה את הלקוח לאורך כל הדרך בצורה הכי מנומסת שישמומלץ בחום!
19by84
19by84
12:54 18 Nov 18
תותח על ממליץ מאוד
Abo Seaf
Abo Seaf
07:59 18 Nov 18
תותח על
iris iris
iris iris
18:27 30 Jan 18
מומלץ מאוד!!!
einat gilady
einat gilady
04:43 28 Jan 18
sasha Polnaryov
sasha Polnaryov
23:10 27 Jan 18
אורטל אלוש
אורטל אלוש
21:56 27 Jan 18
עו'ד תותח !!
Roman Skubi
Roman Skubi
21:45 27 Jan 18
מעולה שירות מעל המצופה
לירון סימאנא
לירון סימאנא
17:15 10 Apr 17
שרות מעלה
עמיר עקראוי
עמיר עקראוי
17:09 10 Apr 17
מומלץ
שלום בן חור
שלום בן חור
09:27 09 Apr 17
תותח
Emanuel Azrzar
Emanuel Azrzar
21:58 01 Apr 17
מעולה תותח על
מוטי קשני
מוטי קשני
07:21 15 Oct 16
עזר מאוד
בתיה אוסטרייכר
בתיה אוסטרייכר
15:30 08 Oct 16
מעולה תודה לך
בתיה אוסטרייכר
בתיה אוסטרייכר
15:16 08 Oct 16
מעולה
תמי אוסטרייכר
תמי אוסטרייכר
08:50 04 Aug 16
ממש טיפול נהדר קיבלתי עורך דין צבאי מעולה
REMINA YEDODAYEV
REMINA YEDODAYEV
13:50 23 Jan 16
שירות מעולה ותוצאות מדהימות
gan noale
gan noale
10:23 15 Aug 14
התקשרתי וקיבלתי מענה לא נעים. ברגע שהוא הבין שאין לו איך לעזור ולהוציא ממני כסף הוא פשוט ניתק את השיחה בחוסר נימוס ולא ענה כשהתקשרתי שוב.
נריה טאוב
נריה טאוב
12:32 31 May 20
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן