עבירת מהירות נהג חדש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

רישום דו"ח מהירות לכל נהג ותיק או צעיר עלול לגרום להשלכות כבדות משקל על המשך נהיגתו ושלילת רישיונו. הדבר חמור שבעתיים כאשר מדובר בנהג חדש שנתפס נוהג במהירות גובהה העולה על המהירות המותרת ונרשם לחובתו דו"ח.

מעבר לעניין הניקוד והקנס הכספי הרי שהנהג שנתפס יאלץ להתמודד עם סנקציות שונות מטעם משרד הרישוי כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה כפי שנפרט בהמשך המאמר.

אם כן, אילו כלים קיימים בעולם המשפט המאפשרים לנהג חדש להתמודד נכונה עם עבירת מהירות ומה עליו לעשות על מנת שיוכל להתמודד כהלכה עם דרישות משרד הרישוי.

מיהו נהג חדש:

נהג חדש הוא כל נהג שטרם חלפו שנתיים מיום קבלת הרישיון. שימו לב כי לנהג חדש אין הגבלת גיל בשונה מנהג צעיר ולכן גם אם מדובר בנהג מבוגר עדין השנתיים הראשונות לקבלת הרישיון יוגדרו עבורו "כנהג חדש".

הסנקציה העונשית לנהג חדש שביצע עבירת מהירות

עבירות מהירות כוללת לצידן רישום נקודות במרשמי משרד הרישוי וכן קנס כספי.

מעבר לנקודות והקנס צפוי הנהג החדש לסנקציות נוספות ממשרד הרישוי כאשר תגמר לו תקופת הנהג החדש והוא ירצה לחדש את רישיונו.

לאחר סיום תקופת הנהג החדש וכתנאי לחידוש רישיון הנהיגה מטעם משרד הרישוי, יידרש הנהג החדש לבצע מבחן עיוני (מבחן תאוריה) ולאחר מכן יוגדר שוב נהג חדש לתקופה של שנתיים נוספות.

יש לזכור כי כל עבירת מהירות שיבצע אותו נהג בתקופת הנהג חדש השנייה שלו תגרום לו שוב להיות נהג חדש וכך חוזר חלילה. מסיבה זו, במידה וקיבלתם דו"ח מהירות מומלץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בדיני תעבורה על מנת שזה יוכל להמליץ לכם כיצד לטפל בדו"ח זה.

האם כל עבירת מהירות לנהג חדש תגרום לסנקציה ממשרד הרישוי?

קיימת נטייה לחשוב כי עבירת מהירות ללא נקודות (קנס 250 ₪) אינה פוגעת בנהג חדש היות ואין לצד עבירה זו נקודות. בשל ריבוי דוחות מצלמה מסוג א3 המוני נהגים חדשים סבורים כי אין בתשלום דו"ח מהירות ללא ניקוד כדי לפגוע ברישיון הנהיגה שלהם ולכן ממהרים לשלמו.

מדובר בטעות ומעשה העלול לגרום לכם לבצע מחדש תאוריה ולהיות נהג חדש תקופה של שנתיים נוספות.

שימו לב כי כל דו"ח מהירות שניתן לכם על ידי שוטר או מצלמת מהירות גם אם הוא ללא ניקוד יש בו כדי לפגוע לכם ברישיון נהיגה ולגרום לכם להיות נהגים חדשים שנתיים נוספות. קיבלתם דו"ח שכזה? אל תמהרו לשלמו! יש לכם 90 ימים כדי להחליט מה ברצונכם לעשות.

עבירת המהירות היחידה שאינה פוגעת לנהג חדש ברישיון נהיגה היא עבירה לפי תקנה 51 לתקנות התעבורה שעניינה מהירות בלתי סבירה עליה נפרט בהמשך.

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
או חייגו: 072-3933999

מה המקור המשפטי לסנקציה המוטלת על ידי משרד הרישוי

כמו בכל החלטה של רשות מנהלית גם החלטת משרד הרישוי ניטלת מכוח סמכות החוק ובמקרה זה מכוח פקודת התעבורה. התוספת השלישית לפקודות התעבורה מפרטת אילו עבירות יגרמו לנהג חדש לבצע מבחנים כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה ובהתאם לדרישת משרד הרישוי.

אחת מהעבירות המוזכרות בתוספת השלישית לפקודת התעבורה היא עבירת מהירות על כל דרגותיה למעט עבירה לפי תקנה 51.

שימו לב כי התוספת השלישית מפרטת מגוון רחב של עבירות שיש בהן כדי לפגוע ברישיון הנהיגה של נהג חדש כגון חציית צומת באור אדום או תאונת דרכים אך לצורך מאמר זה נתמקד רק בעבירת מהירות.

עבירת מהירות שבוצעה על ידי נהג חדש קודם חידוש הרישיון

לעיתים קרובות בעיקר כאשר מדובר בדו"ח מהירות מסוג הזמנה לדין הרשעת הנהג על ידי בית המשפט נעשית זמן מה לאחר חידוש רישיון הנהיגה על ידי הנהג וסיום תקופת נהג החדש. במקרה שכזה, יש לזכור כי על פי החוק המועד הקובע לביצוע המבחנים הנדרשים על ידי משרד הרישוי הוא מועד ביצוע העבירה.

כך שככל ומשרד הרישוי יבחין כי לנהג שסיים רק עתה את תקופת הנהג החדש תלוי ועומד דו"ח מהירות הממתין לתוצאות המשפט צפוי הוא לדרוש מהנהג לבצע מבחן עיוני כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה. במקרה שכזה מומלץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום על מנת שיוכל לתן מענה לבעיה זו.

האם ניתן להמיר לאזהרה דו"ח מהירות לנהג חדש?

היות ומדובר בנהג חדש הרי שוותק נהיגתו הוא קצר ביותר. אחד התנאים להמרה לאזהרה כפי שקבעה משטרת ישראל הוא ותק נהיגה של 7 שנים לפחות ללא כל עבירות. במקרה של נהג חדש תנאי סף זה אינו מתקיים ולכן לא ניתן לבקש להמיר את הדו"ח לאזהרה.

מה הפתרון לנהג חדש שביצע עבירת מהירות:

ובכן פתרון מהיר וקל לעבירה זו לנהג חדש אין. כפי שצוין קודם לכן, המפלט היחידי הקיים לנהג חדש שביצע עבירת מהירות הוא שינוי העבירה לעבירה של מהירות בלתי סבירה (תקנה 51 לתקנות התעבורה). באמצעות שינוי העבירה לתקנה זו יוכל הנהג לשמור על רישיון הנהיגה שלו ולא יצטרך כל מבחן כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה בתום תקופת הנהג החדש.

אם כן, כיצד ניתן לשנות את עבירת המהירות לתקנה 51?

שינוי העבירה לעבירה של מהירות בלתי סבירה יכול שיעשה אך ורק במסגרת הליך משפטי ובהסכמת התביעה המשטרתית המייצגת את המדינה בהליך. על מנת שתנאים אלו יצטברו על הנהג להגיש בקשה להישפט ולנהל משא ומתן עם התביעה המשטרתית על מנת שזו תשתכנע כי יש מקום לתקן את העבירה לתקנה 51 ובכך לסייע לנהג לשמור על רישיון הנהיגה שלו.

תיקון לעבירה של מהירות בלתי סבירה יעשה לאחר ניהול משא ומתן עם התביעה המשטרתית והעמדתה על ליקויים בחומר הראיות הקיים בדו"ח המצדיק תיקון הדו"ח ושינוי סעיף העבירה. ליקויים אלה יש לאתר מחומר החקירה הקיים בתיק לרבות טופס כיול המכשיר ודוחות פעולה נוספים רלוונטיים קיימים.

כיצד ניתן לבצע הלכה למעשה את השינוי בסעיף העבירה:

כפי שפורט קודם לכן ניתן לשנות את סעיף עבירת המהירות רק לאחר הגשת בקשה להישפט וניהול משא ומתן אל מול התביעה המשטרתית. ניהול משא ומתן שכזה דורש ידע ובקיאות בדיני התעבורה והכנת רשימת כשלים מסודרת ונכונה המבוססת על החומר הקיים בתיק.

היות ולנהגים רבים אין כל ידע משפטי בכלל או ידע בדיני התעבורה ניהול משא ומתן שכזה הופך למשימה בלתי אפשרית עבורם ואף עלול להעמידם בסיכון לענישה חמורה יותר במידה וימצאו אשמים בדין. בדיוק בשל סיבה זו רצוי ומומלץ להיוועץ עם עורך דין הבקיא בתחום ולו האפשרות לצלם את כל חומר החקירה הקיים בתיק ולנהל משא ומתן מוצלח אל מול התביעה המשטרתית.

תהליך ההתדיינות אל מול התביעה המשטרתית לעיתים לקוח זמן אך ככל ומטפל בתיק עורך דין תעבורה מקצועי תשונה עבירת המהירות לעבירה של מהירות בלתי סבירה ובכך למעשה ישמור הנהג החדש על רישיון הנהיגה שלו.

אם אתה קורא מאמר זה והנך נהג חדש שנרשם לו דו"ח מהירות אל תמהר לשלמו. אנו במשרדנו נדאג להעניק לך ליווי משפטי מקיף ומקצועי אשר ישאיר את רישיון הנהיגה שלך בידך

5/5

אזהרה: שימו לב! מאמר מילה של אזרח מול מילה של שוטר הנו אינפורמטיבי בלבד ובכל מקרה שברצונך לבטל את הדו"ח שקיבלת יש להתייעץ באופן פרטני עם עורך דין תעבורה ואין הכותב אחראי על שום נזק אשר יגרם לעושה שימוש במאמר זה.

במאמר זה עסקנו ב-
קצת על המשרד:

למשרדנו ניסיון עשיר ורב בטיפול בתיקי תעבורה מורכבים ופשוטים כאחד. צוות משרדנו כולל עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה בלבד וכן בעלי מקצוע נוספים המסייעים להם להעניק שירות מקצועי ומשפטי לקהל לקוחותינו.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
עורך דין ערן עקראוי
עורך דין ישראל מזרחי
השאירו פרטים:
או חייגו
עוד בנושא:
ממליצים:
4.9
ערן הכי מקצועי שהכרתי עד היום 👍
GuYuZ Gaming
GuYuZ Gaming
10:17 19 Aug 21
...ממליץ בחום! הצילו אותי
אופק גולד
אופק גולד
09:06 19 Aug 21
עו"ד תעבורה ישראל מזרחי מומלץ בחום. שרות אדיב ומסור , התחשבות במחיר, והעיקר תוצאות מעולות.
Eyal Cohen
Eyal Cohen
06:24 23 Sep 20
Ibrahem Amer
Ibrahem Amer
14:44 13 Aug 20
מעולה תודה
אבי בר סיני
אבי בר סיני
19:11 19 Oct 19
שירות אישי וליווי מלא לאורך כל הדרך, והכי חשוב - עבודה מקצועית ומסורה!
Nisim Cohen
Nisim Cohen
11:41 17 Oct 19
מומלץ מאוד, מקצוען אמיתי! שירות ואמינות ברמה הגבוהה ביותר. תודה
guy lerman
guy lerman
10:04 17 Oct 19
אני חייב להמליץ על עורך דין תעבורה ערן עקראוי, ערן סידר לי את הרישיון שכבר חשבתי שלא הראה שוב וכבר קניתי 🚲. מזל היה לי להגיע לערן מהאינטרנט ותודה רבה לגוגל 😂השירות היה ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ללא ספק והתוצאות היו אפילו 10 כוכבים. תודה רבה לךעורך דין ערן עקראוי מכל ה-🥰אם לא הייתי מכיר אותך סביר מאוד שהייתי מוכר את🚙 חחח
Lior dangoor
Lior dangoor
17:38 13 Oct 19
אין כמונו
ישראל מזרחי
ישראל מזרחי
08:50 15 Jun 19
טוב מאוד!מומלצ בחום!
Олег Лихачёв
Олег Лихачёв
08:23 12 Dec 18
מעולה מומלץ ביותר
מיכאל חזן
מיכאל חזן
13:38 03 Dec 18
מעולה וטוב
dor akrawi
dor akrawi
12:20 30 Nov 18
קיבלתי תוצאה ושירות מעולה
Igor Mihin
Igor Mihin
19:24 28 Nov 18
מעולה הטוב ביותר
Mikel Suft
Mikel Suft
19:19 28 Nov 18
עורך דין מצוין לתעבורה שמשיג תוצאות, לא יקרן מדויק וקפדן סבלניעונה על כל השאלות ומלווה את הלקוח לאורך כל הדרך בצורה הכי מנומסת שישמומלץ בחום!
19by84
19by84
12:54 18 Nov 18
תותח על ממליץ מאוד
Abo Seaf
Abo Seaf
07:59 18 Nov 18
תותח על
iris iris
iris iris
18:27 30 Jan 18
מומלץ מאוד!!!
einat gilady
einat gilady
04:43 28 Jan 18
sasha Polnaryov
sasha Polnaryov
23:10 27 Jan 18
אורטל אלוש
אורטל אלוש
21:56 27 Jan 18
עו'ד תותח !!
Roman Skubi
Roman Skubi
21:45 27 Jan 18
מעולה שירות מעל המצופה
לירון סימאנא
לירון סימאנא
17:15 10 Apr 17
שרות מעלה
עמיר עקראוי
עמיר עקראוי
17:09 10 Apr 17
מומלץ
שלום בן חור
שלום בן חור
09:27 09 Apr 17
תותח
Emanuel Azrzar
Emanuel Azrzar
21:58 01 Apr 17
מעולה תותח על
מוטי קשני
מוטי קשני
07:21 15 Oct 16
עזר מאוד
בתיה אוסטרייכר
בתיה אוסטרייכר
15:30 08 Oct 16
מעולה תודה לך
בתיה אוסטרייכר
בתיה אוסטרייכר
15:16 08 Oct 16
מעולה
תמי אוסטרייכר
תמי אוסטרייכר
08:50 04 Aug 16
ממש טיפול נהדר קיבלתי עורך דין צבאי מעולה
REMINA YEDODAYEV
REMINA YEDODAYEV
13:50 23 Jan 16
שירות מעולה ותוצאות מדהימות
gan noale
gan noale
10:23 15 Aug 14
התקשרתי וקיבלתי מענה לא נעים. ברגע שהוא הבין שאין לו איך לעזור ולהוציא ממני כסף הוא פשוט ניתק את השיחה בחוסר נימוס ולא ענה כשהתקשרתי שוב.
נריה טאוב
נריה טאוב
12:32 31 May 20
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן