עורך דין המכון הרפואי

לצורך מאמר זה נכנה עו"ד תעבורה, עורך דין המכון הרפואי.

זומנתם למכון הרפואי לבטיחות בדרכים? או המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פסל אותכם בשל "אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה"? או בשל סיבה רפואית?

למשרדנו ניסיון עשיר בהתנהלות מול המרב"ד וועדת ערר תל השומר וכן בהגשות ערעורים מנהלים לבתי המשפט המחוזי על החלטות ועדת הערר. 

המכון הרפואי פסל את רישיונכם?
לעורך דין הכון הרפואי ערן עקראוי, ניסיון עשיר בייצוג נהגים מול המרב"ד וועדת הערר אשר בתל השומר, כמו כן משרדנו עוסק גם בהגשת ערעורים מנהלים לבית המשפט המחוזי על החלטות ועדת הערר

צור קשר מהיר

דוגמאות של הישגי ערן עקראוי!

מי מפונה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

למכון הרפואי לבטיחות בדרכים (חיפה/תל אביב) ניגשים מידי שנה עשרות אלפי נהגים, לבדיקות לכשירות נהיגה מסיבות שונות כגון:

  • נהגים אשר מעוניינים להוציא רישיון נהיגה לרכב משא כבד C ו E או ציבורי D ו D1
  • נהגים אשר עברו עבירות תנועה רבות/קשות כגון נהיגה תחת השפעת סמים או נהיגה בשכרות.
  • נהגים הסובלים מבעיה רפואית כגון אפילפסיה, סוכרת , בעיות לב, בעיות ראיה, שבץ מוחי ועוד…
  • נהגים שדווחו על ידי המשטרה, ביטוח לאומי, רשויות הצבא ועוד….

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ומה תפקידו?

אני חושב שהדרך הכי נכונה לתאר את המכון הרפואי היא לראות אותו כרופא של משרד הרישוי

וכרופא של משרד הרישוי הוא מייעץ למשרד הרישוי לגבי כשירות של נהגים ומבקשי רישיון.

לגבי מי מופנה למכון הרפואי בהרחבה אני ממליץ לקרוא את הכתבה שפרסמנו באתר ==> המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

בגדול מי שמופנה למכון הרפואי הם מבקשי רישיון למשא כבד, רכב ציבורי, וכן נהגים אשר הורשעו בעבירות מסוכנות או אנשים הסובלים מבעיות בריאותיות שונות,

בנוסף גם המשטרה יכולה לדווח על נהג אשר לדעתה מסכן את הציבור וכן הרשימה ארוכה.

האמת היא שהרבה מנהגים אשר נתקלים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אינם מבינים כלל וכלל מה תפקידו של אותו גוף,

מה הם צרכים לעשות על מנת לצמצם את הנזק, מהם הזכויות שלהם מול אותו גוף וכאשר רישיונם נפסל על ידי המכון, אותו חוסר בהבנה מהו המכון ממשיך גם לוועדה שמעל

המכון הרפואי לדוגמא לא פעם שמעתי מנהגים כי הגישו ערר ועניתי להם אוקי ! האם אתה יודע על מה נפסלת? ולאחר כל השאלות אני מבין כי הם כתבו ערר אולם אפילו לא

משכו את התיק מהמכון הרפואי וכל מה שכתבו כנראה יבוא לרעתם בהמשך!

,כך למשל אדם אשר נכשל במכון הרפואי בשל אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה, מבין שהוא יכול להגיש ערר, מה שקורה בפועל אותו אדם ניגש לועדה רפואית וכל מה שיש לו להגיד, :"אני בסדר לא עשיתי שום דבר", בעוד שלפני הועדה מופיע גליון הרשעותיו ובכך הוא מתחמק מלקיחת אחריות על מעשיו דבר המצביע על מסוכנות גבוהה , מה גם שלפני הועדה מופיע הבדיקות במרב"ד ויש צורך להתייחס אליהם ואף לסתור אותם בעזרת מומחים שונים, לא כל מומחה מתאים למשימה, לדוגמא ברור לנו שבדיקה פסיכולוגית היא לא בדיקה פסיכאטרית!

אז מה לעשות ? להציל את הרישיון נהיגה!

 

עורך דין למכון הרפואי, ילווה את הנבדק כבר בשלבים הראשונים במכון הרפואי וכן יסביר לו מהם זכויותיו, ינסה להבין מדוע הנבדק נשלח למכון הרפואי לדוגמא לאחר פסילה ממושכת בשל נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים או עבירת הפקרה,

ואם אתם כבר אחרי הבדיקה במכון הרפואי לעורך דין לאחר שנמסר לכם שאינכם כשירים לנהיגה בשל "אי התאמה אישיותית" או רפואית לדוג' ניירולוגית, עו"ד ימשוך את התיק הרפואי שלכם מהמכון הרפואי ובהתאם לכך יכין את כתב הערר ואת קו ההגנה המיטבי בפני הועדה.

ברצוני לציין היות והרבה לא יודעים זאת! שגם אם עורך דין מבקש את החומר הרפואי הוא אינו זכאי לקבל את החומר הגולמי דהיינו המבחנים אשר נעשו לנבדק וגם בעיה זו ניתנת לפיתרון!

יש לזכור גם אם קיבלנו את התיק הרפואי עדיין כל מה שנראה שם זה טבלאות והסברים שנעשו בבדיקה במכון. עורך דין למכון הרפואי מבין את מהות הבדיקה והנימוקים ובהתאם לכך, לא יגש לועדה ללא הגנה מלאה, היות ואם הנבדק לא יצליח לעבור גם בועדת הערר, יש צורך שיהיה בסיס איתן לערעור מנהלי בבית המשפט המחוזי אשר דן אך ורק בשאלה משפטית ולא בדברים אשר במומחיות הועדה.

בעצם הבנה טובה של ההליך עוד בטרם ניגשנו למכון והכוונה טובה מלכתחילה תמנע הרבה נזקים בעתיד בהמשך ותעזור לנבדק להגיע לתוצאה המיטבית.

מאמר בנושא איך מערערים לועדת ערר >> ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

בבקשה דרגו את המאמר
1 rating5/5
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

אל תפספסו גם את:

ערעור בדיני תעבורה - עו"ד ערן עקראוי

ערעור בדיני תעבורה

ערעור בדיני תעבורה ערעור בדיני תעבורהאחד מהזכויות של נאשמים היא זכות הערעור, למשרד עורכי דין ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים בכל הערכאות המשפטיות. בית

קרא עוד »
תאונת פגע וברח - עו"ד תעבורה ערן עקראוי

תאונת פגע וברח

תאונת פגע וברח: עבירת הפקרה מאמר מקיף על עבירה זו! אין ספק שאחת העבירות הקשות ביותר בפקודת התעבורה הינה עבירת ההפקרה המכונה תאונת פגע וברח.

קרא עוד »

אודות עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי, העוסק בדיני תעבורה, לעו"ד תעבורה ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים ועוברי אורח בבתי המשפט לתעבורה הפזורים ברחבי הארץ.
כמו כן לעורך דין תעבורה ערן עקראוי היתר לייצג בבתי הדין הצבאיים.