תאונה עם חבלה של ממש

הייתם מעורבים בתאונה עם חבלה של ממש?
קיבלתם כתב אישום על תאונה עם חבלה של ממש? קראו מאמר זה!

יש להבין כי לא עצם החבלה של ממש הוא זה אשר מסבך את הנהג בעבירה קשה יותר אלה נשאלת השאלה האם הנהג נהג ברשלנות או בקלות דעת

וכאשר עבירות הלו מתווספות לכתב האישום הרי שמדובר בעבירה חמורה והנהג צפוי לעונש שהוא החל מפסילת הרישיון ועד מאסר של ממש!

מה היא חבלה של ממש?

חבלה של ממש צריכה להיות מלווה צריכה להיות מתועדת בתיעוד רפואי והיא יכולה להיות חתכים, שברים וכדומה.

פסילת רישיון ע"י קצין משטרה בתאונה עם חבלה של ממש

כאמור לעיל החבלה של ממש לא היא העבירה אלה היא מתוספת לעבירות של נהיגה ברשלנות ונהיגה בקלות דעת כמובן שיש מצבים של הריגה אשר המצב בהם קשה יותר. אולם נהג אשר חשוד כי נהג הרשלנות או קלות דעת, יוזמן לשימוע בפני קצין משטרה, כאשר קצין המשטרה יקח בחשבון את עברו של הנהג ועוד נתונים נוספים.

לבסוף במצב של תאונה עם חבלה של ממש, לקצין יש סמכות לפסול את רישיון הנהיגה מנהלתית לתקופה של 60 ימים כאשר פסילה זו היא פסילה לכל דבר ועניין.

האם ניתן לבטל את הפסילה של הקצין?

החוק קבע מנגנון אשר נקרא בקשה לביטול פסילה מנהלית ובקיצור נקרא בפ"מ, את הבקשה לביטול פסילה מנהלית יש להגיש לבית המשפט לתעבורה אשר בסמכותו לדון בבפ"מ ולרוב דיון בבקשות הלו יהיה תוך 3 ימים מרגע ההגשה.

בדיון עצמו נצטרך להראות כי נפל פגם בהחלטת הקצין לפסול את הרישיון נהיגה כאשר בית המשפט ישקול בחלטתו שתי קריטריונים חשובים והם:

מסוכנות הנהג – אשר לרוב תתבטא בעברו התעבורתי עד התאונה וכמובן עוד קריטריונים אשר עוזרים לבית המשפט להגיע להחלטה ונקבעו בפסיקה.

נקודה שנייה היא ראיות לכאורה – בעצם מדובר בראיות אשר נאספו מהזירה על ידי בוחן התאונה כאשר קריטריון זה הוא קל להוכחה מצד התביעה ויספיק להם להציג את החומר הראייתי שנאסף עד הדיון אולם יחד עם זאת בהחלט יתכן כי יהיה כירסום בחומר הראיות אשר יחלישו את עוצמתן.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים:

או חייג : 052-5595831

מה קורה במצב של תאונה עם חבלה של ממש שבא רק הנהג עצמו נפגע?

אכן בתור עורך דין לתעבורה אני שומע הרבה פעמים מנהגים כי לא גרמו נזק לאף אדם ומי שנפגע בתאונה זה הם עצמם.

יש לציין כבר עכשיו כי גם תאונה עם חבלות של ממש עצמית + נהיגה רשלנית או קלות דעת תסבך את הנהג כאילו פגע באדם אחר חלילה.

קו ההגנה בתאונת דרכים עם חבלה של ממש

יש להבין כי במידה ונקראת לחקירה על ידי בוחן יש לך זכות להיוועץ עם עורך דין תעבורה לפני החקירה ואף החוקר ישאל אותך עוד טרם החקירה האם ברצונך להיוועץ עם עורך דין ואין אנו ממליצים לזלזל בזכות חשובה זו, היות והחקירה מלבד החומר הפורנזי (צילומים, ממצאים ועוד…) עלולה לסבך את הנהג עם כתב אישום חמור! על כן אם היית מעורב בתאונת דרכים יש להיוועץ עם עורך דין לתעבורה מקצועי אשר ילווה את הנהג כבר בשלב הראשוני ואם צריך יערב בוחן פרטי מטעם החשוד אשר יגיע לזירה ויאסוף ראיות מזכות. בסופו של יום תשאל השאלה האם הנהג נהג ברשלנות או קלות דעת ועל כך יתווסף העניין של חבלה של ממש לנהג עצמו או לאדם אחר.

שימוש בשירותיו של עורך דין לתעבורה בתאונה עם חבלה של ממש

כפי שכבר ציינו לעיל, החשיבות של היוועצות עם עורך דין תעבורה היא חשובה ביותר ורצוי כבר בשלבים הראשונים עוד בטרם החקירה ע"י בחון התאונה מטעם המשטרה.

עורך דין ישמע את המקרה ישמע את גרסת הנהג ובמקרה הצורך יערב בוחן מומחה מטעמו על מנת לאסוף ראיות מהזירה.

כאשר בסופו של יום המטרה היא להביא את ההגנה הטובה ביותר עבור הנאשם או החשוד על מנת להוכיח כי הוא לא נהג ברשלנות או קלות דעת או להגיע להסדר טיעון מקל כגון נהיגה בחוסר זיהירות אשר איננו מכיל בתוכו חובת פסילת רישיון נהיגה.

למשרד עורכי הדין ערן עקראוי ושות' ניסיון עשיר מאוד בניהול משפטים של תאונות דרכים עם חבלה של ממש וגם הצלחות רבות.

במקרה של תאונה הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו 24/7 ביממה.

הכותב הנו עורך דין למעלה מ 13 שנה ומשמש כמ"מ בועדת בתי המשפט לתעבורה מטעם לשכת עורכי הדין.

אזהרה: מאמר תאונת דרכים עם חבלה של ממש איננו מיועד לשמש כייעוץ משפט ובכל מקרה של תאונת דרכים יש להיוועץ עם עורך דין באופן פרטני ואין הכותב אחראי על שום נזק אשר יגרם לעושה שימוש במאמר זה.

 

אל תפספסו גם את:

זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים - עו"ד תעבורה ערן עקראוי ושת'

זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכיםתוכן העניינים1 זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים1.1 מה הוא המכון הרפואי? 1.2 מי מקבל זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?1.3 אלו סוגי

קרא עוד »
תאונה עם חבלה של ממש - משרד עו"ד תעבורה ערן עקראוי ושות'

תאונה עם חבלה של ממש

תאונה עם חבלה של ממשתוכן העניינים1 תאונה עם חבלה של ממש1.1 מה היא חבלה של ממש?1.2 פסילת רישיון ע"י קצין משטרה בתאונה עם חבלה של

קרא עוד »
שלילת רישיון עקב אירוע רפואי - עו"ד תעבורה עקראוי ושת'

שלילת רישיון עקב אירוע רפואי

שלילת רישיון עקב אירוע רפואיתוכן העניינים1 שלילת רישיון עקב אירוע רפואי1.1 חובת הרופא המטפל באדם להודיע למרב"ד1.2 האם במצב של שלילת רישיון עקב אירוע רפואי

קרא עוד »

אודות עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי, העוסק בדיני תעבורה, לעו"ד תעבורה ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים ועוברי אורח בבתי המשפט לתעבורה הפזורים ברחבי הארץ.
כמו כן לעורך דין תעבורה ערן עקראוי היתר לייצג בבתי הדין הצבאיים.