תפקידו של עורך דין תעבורה

מהו תפקידו של עורך דין תעבורה בטיפול בנקודות, למה בכלל צריך עו"ד בעבירות תנועה, אולי עדיף להתנהל לבד ולייצג באופן עצמאי בבית משפט? כל אלו שאלות אשר בהחלט יש לתן להן את הדעת ולהבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם. במאמר זה נדון ונראה מה תפקידו של עורך דין תעבורה, כיצד יכול ייצוג משפטי לעזור בטיפול בדוחות תנועה ומהם היתרונות בעורך דין.

כיום, למשטרת ישראל שלל אמצעים טכנולוגים ואנושיים לאכיפת עבירות תנועה שונות. היום יותר מתמיד אכיפת חוקי התנועה מתבצעת באופן אינטנסיבי כך שפעמים רבות לא נדרש שוטר בשטח על מנת לאכוף עבירת מהירות מופרזת למשל.

עורכי דין לתעבורה של ערן עקראוי ושות'
עורכי הדין ממשרד ערן עקראוי ושות'

אכיפת משטרת ישראל מביאה בפועל לרישום דו"חות רבים מסוג קנס הכוללים נקודות משרד הרישוי וכן דו"חות מסוג הזמנה למשפט. כך לדוגמה, אדם נורמטיבי ללא עבר תעבורתי, עלול למצוא עצמו ביום בהיר מסובך מעל הראש עם מספר לא קטן של דו"חות מהירות אשר נרשמו לו על ידי מצלמת א3.

גם אם לא מדובר בעבירות מסוג הזמנה למשפט, עדיין תחום התעבורה אשר כולל בתוכו דקויות קטנות והרות גורל יכול בקלות להשפיע על רישיון הנהיגה שלכם. לדוגמה, נהג עלול למצוא עצמו נפסל על ידי רשות הרישוי בשל ריבוי נקודות שצבר בגין דוחות תנועה שונים וכן חיוב בקורסים. נהג יכול להיקרא ע"י משרד הרישוי לביצוע בדיקות במכון הרפואי לצורך בדיקת כשירות נהיגתו.

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
או חייגו: 072-3933999

מי הם הגורמים היכולים לפסול/ לשלול / להתלות רישיון נהיגה:

כפי שראינו לעיל, מלבד בתי המשפט לתעבורה גם בתי דין צבאיים ורשות הרישוי יכולים לפסול רישיון נהיגה כאשר פסילה זו מוגדרת כפסילה מנהלית. כמו כן, גם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הפועל מטעם משרד הרישוי ומשמש כרופא מטעמם רשאי לפסול רישיונו של אדם שהוגדר על ידיו "לא מתאים אישיותית לנהיגה".

ישנם גורמים נוספים היכולים לשלול רישיון נהיגה של נהג כגון קצין משטרה אך לצורך מאמר זה נציין כי את הפסילות העיקריות והמשמעותיות מטילים בתי משפט לתעבורה או משרד הרישוי בגין צבירת נקודות או אי עמידה במבחני המכון הרפואי.

אי טיפול בדו"ח תנועה עלול להוביל לאיבוד רישיון הנהיגה:

פעמים רבות, נהגים יודעים כי לא ביצעו את עבירה המיוחסת להם ומוכנים להודות בדבר אשר לא עשו העיקר למנוע את ההתעסקות בטיפול בדו"ח וכל הכאב ראש הכרוך בכך. הדבר נפוץ בעיקר כאשר מדובר לכאורה בעבירה קטנה כגון חגורת בטיחות, אי עצירה בתמרור עצור וכו'. לדעתנו מדובר בטעות איומה היות ויש להתייחס לעבירה הקטנה ביותר ברצינות וכובד ראש.

מניסיון משרדנו, דווקא בגין עבירות קטנות אלו מאבד הנהג בסופו של יום את רישיון הנהיגה ונתון לביקורתו של משרד הרישוי בגין נקודות שצבר. יש לזכור כי לדוחות קטנים אלו קיימות נקודות משרד הרישוי אשר מצטברות לכל עבירה אחרת דבר אשר עלול להביא לאיבוד רישיון הנהיגה בשל שיטת הניקוד בעבירות תעבורה.

במסגרת תפקידו של עורך דין תעבורה, ייצג הוא את הנהג בבית המשפט לתעבורה וגם בבתי דין צבאיים במידה וקיים אישור מיוחד לכך. למשרדנו קיים אישור ייצוג חיילים בבתי דין צבאיים. כמו כן, עורך דין המתמחה בדיני תעבורה יבחן לעומק את מצבו של הנהג מבחינת שיטת הניקוד ולאחר מכן יחליט כיצד ובאיזה אופן לפעול על מנת שניתן יהיה להפחית את הניקוד ולשמור על רישיון הנהיגה.

גורמים אשר פוסלים רישיון נהיגה - עו

תחומי המשפט העיקריים של עורך דין לתעבורה:

במה בא לידי ביטוי תפקידו של עורך הדין בהצלת רישיון הנהיגה:

מתוקף תפקידו של עו"ד תעבורה עליו  להיות בקיא בתחום התעבורה ולהכיר את החוק הרלוונטי (דיני תעבורה), התקנות השונות וכן הפסיקה המתעדכנת מעת לעת. כמו כן, לאור העובדה כי דיני תעבורה קשורים קשר בלתי נפרד מהדין הפלילי, על עורך הדין להיות בקיא בדיני ראיות וסדרי הדין בבית המשפט לתעבורה.

לעתים גם אם נדמה לנו כי ביצענו עבירת תעבורה כלשהי, עיון בחומרי החקירה או הדו"ח ונספחיו יגלה לנו כי כלל לא קיימת עבירה כפי שחשבנו. מעבר לכך, מלבד עבירות מסוג ברירת משפט בהן אנו בוחרים אם להישפט או אם לאו

תפקידו של עורך דין תעבורה - עוישנם מצבים בהם נהג נקלע לעבירות קשות יותר בחומרתן כגון תאונות דרכים קשות או נהיגה בשכרות והכרה מעמיקה של עולם המשפט היא המפתח להצלחה.

משרדנו נתקל לא אחת בנהגים העומדים מול שופט לאחר שביקשו להישפט ובית המשפט שואל אותם מה יש להם להשיב לעניין העבירה המיוחסת להם. לאור העובדה כי לנהגים אלו אין ניסיון כיצד להתנהל בבית משפט לא אחת הם משיבים תשובה נוראית העלולה לסבך אותם הרבה יותר מכפי שהיה קודם לכן.

יש לזכור כי באופן תאורטי כל אדם יכול לייצג את עצמו בבהמ"ש אך כלל לא בטוח שזהו הדבר הנכון. רוב בני האדם אשר אין להם ניסיון בבית משפט אינם מבינים בחוק, בפסיקה ובעיקר בסדר הדין אשר קובע את אופן ההתנהלות של המשפט. מסיבה זו, מומלץ בחום להיעזר בשירותיו עורך דין לתעבורה אשר מתוקף תפקידו עוסק יום יום בדיני תעבורה ובידיו הכלים המקצועיים לסייע לכם ויוכל לתת לכם ייעוץ משפטי מקיף.

עלות מול תועלת בטיפול על ידי עורך דין:

לא אחת משרדנו נתקל בנהגים אשר העלו טענות כאלה ואחרות בגין עלות הייצוג על ידי עורך דין ביחס לתשלום הדו"ח והקנס הכספי הקבוע לצד העבירה. כך למשל, עבור קנס כספי על סך 750 ש"ח עם 8 נקודות נדרשו לשלם לעורך דין סכום כספי גבוה ממנו עבור ייצוגם בבית המשפט. אמנם שכר טרחת עורך הדין יהיה גבוה יותר מהקנס הקבוע לצד העבירה אך לטעמנו, אין להשוואת בין שכר טרחת עורך הדין לבין גובה הקנס.

נניח והקנס הינו 750 ש"ח ונניח ואתם מעדיפים לשלמו ובכך לחסוך שכר טרחת עורך דין. עם תשלום הקנס, יכנסו 8 נקודות משרד הרישוי לחובתכם ואתם עלולים להיכנס לפסילת משרד הרישוי באופן אוטומטי וכן לבצע אמצעי תיקון שונים לצורך קבלת רישיון הנהיגה. פסילת משרד הרישוי עלולה להשבית אתכם לתקופה של מינימום 3 חודשים וכן לגרום לכם להוצאות כספיות גדולות עבור ביצוע הקורסים השונים לרבות מציאת פתרון להתניידות.

בסופו של יום במבחן התוצאה, שכרכם יצא בהפסדכם. חסכתם את 750 השקלים עבור תשלום הדו"ח אך מאידך שילמתם עשרות מונים יותר עבור ביצוע אמצעי התיקון השונים, עבור מוניות או עבור נהג אשר ידאג להסיע אתכם למקום עבודתכם. מעבר לשמירה על רישיון הנהיגה שלכם במובן הפשוט ביותר בו תוכלו להמשיך לנהוג ללא בעיות הרי שטיפול של עורך דין אף מסייע לכם לשמור על תדמיתכם כנהגים אשר אינם מבצעים עבירות חמורות ואינו מסומנים על ידי משרד הרישוי.

טיפול מקצועי משפטי בהחלט עולה ואינו משתווה לגובה תשלום הקנס ומשכך כלל וכלל אין להשוואת בין השניים.

סיכום נושא מה תפקידו של עורך דין תעבורה:

עורך דין תעבורה עם ניסיון בתחומו ישמע את גרסת הנהג וילווה אותו לאורך כל הדרך עד לסיום ההליך המשפטי. עורך הדין יקרא את גרסת השוטרים כפי שמופיעה מזכרים השונים וכן את החומר הרלוונטי להוכחת אשמתו של הנהג.  לאחר שעורך הדין יבחן את כל החומר הראייתי, יחפש הוא  כשלים (חורים) בתיק התביעה כאשר אותם כשלים בסופו של יום יכולים להביא להסדר טיעון מקל או לזיכויו הנהג בדין.

במידה וקיבלתם דו"ח על עבירת תנועה או כתב אישום והזמנה לדין בגין עבירת תנועה, הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו לשם קבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות. ניתן ליצור אתנו קשר בכל אחד מאמצעי ההתקשרות באתר ואנו נשמח לסייע לכם.

אזהרה: אין להסתמך על מאמר זה ללא ייעוץ משפט עם עורכי דין / עורך דין העוסק ב- דיני התעבורה ואין הכותב אחראי על שום נזק מכל סוג אשר ייגרם לעושה בשימוש במאמר זה ללא ייעוץ עם עו"ד תעבורה.

במאמר זה עסקנו ב-
קצת על המשרד:

למשרדנו ניסיון עשיר ורב בטיפול בתיקי תעבורה מורכבים ופשוטים כאחד. צוות משרדנו כולל עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה בלבד וכן בעלי מקצוע נוספים המסייעים להם להעניק שירות מקצועי ומשפטי לקהל לקוחותינו.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
עורך דין ערן עקראוי
עורך דין ישראל מזרחי
השאירו פרטים:
או חייגו
עוד בנושא:
ממליצים:
4.9
עורך דין מומחה לתעבורה. אני ממליץ בחום על המשרד. עזר לי בתיק והשיג תוצאה יוצאת מהכלל.
עו״ד מנחם אברהם
10:39 15 May 22
...ממליץ בחום! הצילו אותי
אופק גולד
09:06 19 Aug 21
עו"ד תעבורה ישראל מזרחי מומלץ בחום. שרות אדיב ומסור , התחשבות במחיר, והעיקר תוצאות מעולות.
Eyal Cohen
06:24 23 Sep 20
Ibrahem Amer
14:44 13 Aug 20
מעולה תודה
אבי בר סיני
19:11 19 Oct 19
שירות אישי וליווי מלא לאורך כל הדרך, והכי חשוב - עבודה מקצועית ומסורה!
Nisim Cohen
11:41 17 Oct 19
מומלץ מאוד, מקצוען אמיתי! שירות ואמינות ברמה הגבוהה ביותר. תודה
guy lerman
10:04 17 Oct 19
אין כמונו
ישראל מזרחי
08:50 15 Jun 19
טוב מאוד!מומלצ בחום!
Олег Лихачёв
08:23 12 Dec 18
מעולה מומלץ ביותר
מיכאל חזן
13:38 03 Dec 18
מעולה וטוב
dor akrawi
12:20 30 Nov 18
קיבלתי תוצאה ושירות מעולה
Igor Mihin
19:24 28 Nov 18
מעולה הטוב ביותר
Mikel Suft
19:19 28 Nov 18
עורך דין מצוין לתעבורה שמשיג תוצאות, לא יקרן מדויק וקפדן סבלניעונה על כל השאלות ומלווה את הלקוח לאורך כל הדרך בצורה הכי מנומסת שישמומלץ בחום!
19by84
12:54 18 Nov 18
תותח על ממליץ מאוד
Abo Seaf
07:59 18 Nov 18
תותח על
iris iris
18:27 30 Jan 18
מומלץ מאוד!!!
einat gilady
04:43 28 Jan 18
sasha Polnaryov
23:10 27 Jan 18
אורטל אלוש
21:56 27 Jan 18
עו'ד תותח !!
Roman Skubi
21:45 27 Jan 18
מעולה שירות מעל המצופה
לירון סימאנא
17:15 10 Apr 17
שרות מעלה
עמיר עקראוי
17:09 10 Apr 17
מומלץ
שלום בן חור
09:27 09 Apr 17
תותח
Emanuel Azrzar
21:58 01 Apr 17
מעולה תותח על
מוטי קשני
07:21 15 Oct 16
עזר מאוד
בתיה אוסטרייכר
15:30 08 Oct 16
מעולה תודה לך
בתיה אוסטרייכר
15:16 08 Oct 16
מעולה
תמי אוסטרייכר
08:50 04 Aug 16
שירות מעולה ותוצאות מדהימות
gan noale
10:23 15 Aug 14
צריך עזרה?