מצלמות מהירות בכביש החוף

מצלמות מהירות בכביש החוף - עו

מצלמות מהירות בכביש החוף, ראשית יש לעשות הבחנה בין מצלמת מהירות לבין מכמונת מהירות מבוססות רדאר. בעוד מצלמת מהירות מצלמת את הרכב הנמדד והדו"ח נשלח לנהג לפי הכתובת הרשומה במשרד הפנים, הרי שמכמונת מהירות מופעלת על ידי שוטר בשטח ואפילו תוך כדי נסיעה.

מבחינת מכמונות רדאר יש לנו את הממל"ז (אקדח) כמו כן יש לנו את הדבורה (ניידת משטרה, אשר בתוכה מותקן המערכת) ומבחינת מצלמות יש לנו את המצלמה המדוברת GATSU המכונה "א3" מאמר זה יעסוק במצלמות מהירות בכביש החוף מסוג גאסטו שכאמור לעיל מכונה "א3".

בעצם מדובר במצלמת מהירות אשר נרכשה על ידי משטרת ישראל מחברה הולנדית בשם GATSU במסגרת פרויקט גדול של

משטרת ישראל והצבתם של המצלמות החל משנת 2012 -2011, בעצם מצלמות המהירות בכביש החוף הם מסוג א3

להלן מפת פריסת המצלמות מסוג א 3 ברחבי הארץ

יצירת קשר מהירה

דוגמאות לתיקים ללא ניקוד!

דוח מהירות מצלמה מתי? באיזה מהירות?

אז זהו, דבר זה תלוי במקום בו היא מוצבת! כך למשל אם מדובר במצלמות מהירות במנהרות הכרמל – שם הותקנה מצלמת מהירות בדרך שנחשבת עירונית 80 קמ"ש מהירות מותרת.

כך גם המצלמה יכולה להיות מוצבת בדרך בין עירונית שם המהירות מותרת 90 קמ"ש. כמו כן המצלמת מהירות בכביש החוף גם כן בהתאם למקטע הכביש

באיזה טכנולוגיה עובדת המצלמה?

בעצם מדובר במצלמות מהירות אשר פעולות בטכנולוגיה מסוג לולאה מגנטית המוטמעת באספלט, כלומר מבלי להיכנס לעניין הטכנולוגי מי שנוסע ברכב במהירות הוא מגיע לאותה לולאה ועל ידי נוסחה מסוימת מחושבת המהירות, ואז המצלמה שולחת את הנתונים על הרכב למרכז בקרה באמצעות תקשורת סלולרית.

האם המצלמות אמינות?

כיום 2018 מתנהל משפט עקרוני בבית המשפט בעכו, ועוד לא נאמרה המילה האחרונה בעניין ויש להמתין לתוצאות המשפט.

מה המהירות המותרת?

לעניין זה ישנו פירוט בפוסט אשר כתבנו מזמן לעניין מהירות מסוג ברירת משפט ומסוג הזמנה לדין להלן הפוסט – מהירות מופרזת עונש

סוגי הדוחות במצלמת מהירות ברירת משפט והזמנה לדין:

בעצם דו"ח מהירות יכול להיות משני סוגים

  1. הזמנה למשפט
  2. ברירת משפט

דו"ח הזמנה למשפט כשמו כן הוא, אנו מקבלים תאריך להתייצב להקראה בבית המשפט לתעבורה.

ואילו בדו"ח ברירת משפט, כאן יש לנו ברירה אם אנו משלמים אנו מודים בעבירה והרשעה נרשמת לחובתנו, אולם אם ברצוננו להישפט – לדוח מצורף נספח שם יש למלא את הפרטים ולשלוח תוך 90 יום את הבקשה להישפט.

הערה חשובה: אם לא נשלח בזמן את הבקשה להישפט תוך 90 יהיה מאוד קשה לבטל את ההרשעה ובהרבה מקרים זה יהיה בלתי אפשרי, לכן חובה לשלוח את הבקשה להישפט בזמן!

נקודה חשובה נוספת היא – אם לא ביצעתי את העבירה ניתן לעשות הסבת דוח תנועה לקריאה על הנושא לחץ ==> הסבת דוח תנועה

איך יכול לעזור עורך דין לתעבורה ?

עורך דין העוסק בתעבורה יבדוק את דוח התע"צ (תעודת עובד ציבור) של המכשיר, נתונים חסרים בפס או בעיות בהפקה של התמונה, יבדוק טענות משפטיות כגון התיישנות 4 חודשים ועוד… כאשר לבסוף ישנם 2 אפשרויות

  • ניהול משפט –לגבי אמינות המצלמה, כשלים ראייתיים, כפירה בנהיגה עצמה…
  • תיקון כתב האישום לדוגמה – ללא ניקוד , כלומר הסדר טיעון מקל.

הזהרה: כל האמור במאמר דוח על מהירות , אינו מהווה יעוץ משפטי ולפני כל נקיטת פעולה , יש להיוועץ עם עו"ד לתעבורה העוסק בתחום, האתר והכותב אינו אחראי על שום נזק מכל סוג אשר יגרם לאדם אשר מסתמך על הכתוב.

בבקשה דרגו את המאמר
2 דירוגים3/5
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

אל תפספסו גם את:

ערעור בדיני תעבורה - עו"ד ערן עקראוי

ערעור בדיני תעבורה

ערעור בדיני תעבורה ערעור בדיני תעבורהאחד מהזכויות של נאשמים היא זכות הערעור, למשרד עורכי דין ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים בכל הערכאות המשפטיות. בית

קרא עוד »
תאונת פגע וברח - עו"ד תעבורה ערן עקראוי

תאונת פגע וברח

תאונת פגע וברח: עבירת הפקרה מאמר מקיף על עבירה זו! אין ספק שאחת העבירות הקשות ביותר בפקודת התעבורה הינה עבירת ההפקרה המכונה תאונת פגע וברח.

קרא עוד »

אודות עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי, העוסק בדיני תעבורה, לעו"ד תעבורה ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים ועוברי אורח בבתי המשפט לתעבורה הפזורים ברחבי הארץ.
כמו כן לעורך דין תעבורה ערן עקראוי היתר לייצג בבתי הדין הצבאיים.