מצלמות מהירות בכביש החוף

מצלמות מהירות בכביש החוף
נתפסת נוהג במהירות מופרזת בכביש החוף? למשרד עורכי דין לתעבורה ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים בעבירות מהירות.

מצלמות מהירות בכביש החוף, ראשית יש לעשות הבחנה בין מצלמת מהירות לבין מכמונת מהירות מבוססות רדאר. בעוד מצלמת מהירות מצלמת את הרכב הנמדד והדו"ח נשלח לנהג לפי הכתובת הרשומה במשרד הפנים, הרי שמכמונת מהירות מופעלת על ידי שוטרים בשטח ואפילו תוך כדי נסיעה כגון מכמונת הדבורה BEE3.

מבחינת מכמונות רדאר – יש לנו את הממל"ז המכונה אקדח לייזר לאכיפת נסיעה במהירות ( ולא לאכיפת רמזור אדום), כמו כן יש לנו את הדבורה (ניידת משטרה, אשר בתוכה מותקן המערכת)

ומבחינת מצלמות המהירות החדשות  – יש לנו את המצלמה המדוברת GATSU המכונה "א-3" מאמר זה יעסוק ב- מצלמות מהירות בכביש מסוג גאטסו שכאמור לעיל מכונה "א-3" (המצלמות הכתומות שהם מצלמות חדשות יחסית).

בעצם מדובר במצלמת מהירות לאכיפת מהירות ועבירות נהיגה באור אדום אשר נרכשה על ידי משטרת ישראל מחברה הולנדית בשם GATSU במסגרת פרויקט של משטרת ישראל בשם א-3  והצבתם של המצלמות החל משנת 2012 -2011,

בעצם ב- כביש החוף ישנם שתי מצלמות לאכיפת נהיגה במהירות מופרזת 1 לכיוון דרום.

להלן מיקומי מצלמות גאטסו בישראל מסוג א 3

מלא פרטיך ונחזור בדקות הקרובות

דוגמאות לתיקים ללא ניקוד!

דוח מהירות מצלמה מתי? באיזה מהירות?

המהירות תלויה במקום בו מצלמת המהירות מוצבת! כך למשל אם מדובר במצלמות מהירות במנהרות הכרמל – שם הותקנה מצלמת מהירות מאותו הסוג בדרך אשר נחשבת דרך עירונית והמהירות המותרת היא 80 קמ"ש וישנם קטעים שהמהירות משתנה בהתאם לתמרורים.

כך גם המצלמה יכולה להיות מוצבת בדרך בין עירונית שם המהירות המותרת היא 90 קמ"ש. כמו כן ה- מצלמות מהירות בכביש החוף גם הן מכוונות בהתאם לקטע בו הם הוצבו!

באיזה טכנולוגיה עובדת ה- מצלמות מהירות בכביש החוף?

מצלמות מהירות בכביש החוף עובדות בטכנולוגיה חדשנית יחסית, המבוססת על שדה מגנטי וזאת להבדיל ממכמונות מסוג רדאר שפועלים על אפקט המכ"ם, במצלמה זו הושתלו בכביש 2 פסים מגנטים במרחק קבוע של 2.5 מטר ביניהם, כאשר רכב עובר בפס הראשון נדרכת המערכת, והיא יודעת לחשב את המעבר מפס א' לפס ב' בשבריר שניה, התמונה המופקת מן המצלמה נשלחת דרך תקשורת סלולרית מאובטחת לחדר בקרה, שם התמונות מפוענחות ובמידה והכל תקין לאחר ביקורת אנושית, ה- דו"חות ישלחו לבית הנהג.

האם המצלמות אמינות?

ב 2018 זיכה בית המשפט בעכו 21 נהגים אשר צולמו במצלמת א – 3  נוהגים במהירות מופרזת, אולם מדובר בפסק דין של בית המשפט לתעבורה השלום, לכן הוא לא מחייב בתי משפט שלום אחרים! לאחר פסק הדין העבירה משטרת ישראל את מערכת ה א – 3 לטכניון לצורך בדיקה האם מדובר במצלמה אמינה!, לאחר מספר שבועות שבהם לא נשלחו דוחות לנהגים, יצאה המשטרה בהצהרה כי המצלמות נמצאו תקינות ולכן הם חוזרים לשלוח דוחות לנהגים! יש לציין כי זה הצהרתם ובעניין עוד לא נאמרה המילה האחרונה ובעצם כיום מתנהלים כמה מערכות בבתי המשפט כנגד המצלמה, וניתן להגיד כיום, כי המצב הוא חוסר בהירות בנוגע למצלמה וימים יגידו מה יקרה בסוף!

בשורה התחתונה, מצלמות מהירות בכביש החוף ממשיכות לצלם והמשטרה ממשיכה לחלק דוחות ולהעמיד נהגים לדין בגין נהיגה במהירות מופרזת ולכן יש להתייעץ עם עורך דין לפני כל פעולה משפטית, יש לזכור הסיפור לא נגמר!

מה המהירות המותרת?

לעניין זה ישנו פירוט בפוסט אשר כתבנו מזמן לעניין מהירות מסוג ברירת משפט ומסוג הזמנה לדין להלן הפוסט – מהירות מופרזת עונש

יש לזכור : כי גם מצלמות מהירות בכביש החוף – מצלמות בהתאם למקום בו הם הוצבו אם מדובר במקום של 90 אז זה הרף! ומה שקובע הוא התמרור!

דוחות מסוג ברירת משפט והזמנה לדין:

בעצם דו"ח מהירות יכול להיות משני סוגים:

  1. הזמנה למשפט
  2. ברירת משפט

דו"ח הזמנה למשפט כשמו כן הוא, אנו מקבלים תאריך להתייצב להקראה ראשונה בבית המשפט לתעבורה, המדובר בדוחות מהירות שהמהירות בהם מעל 41 קמ"ש בדרך עירונית ומעל 51 קמ"ש בדרך בין עירונית.

כך למשל אם קיבלת דוח מצלמות מהירות בכביש החוף בו נהגת מעל 51 קמ"ש מעל המותר מדובר בהזמנה לדין, אם פחות מ 51 קמ"ש מדובר בדו"ח מסוג ברירת משפט.

ואילו בדו"ח ברירת משפט, כאן יש לנו 2 אופציות:

  • לשלם את הדו"ח ואז הנהג מורשע בדין והנקודות נזקפות לחובתו
  • לבקש להישפט תוך 90 ימים.

אם הנהג לא עבר את העבירה יש לו את האפשרות לבקש להישפט, ועליו למלא את הספח הנקרא, בקשה להישפט, את הספח יש לשלוח תוך 90 יום לכתובת הרשומה בספח. לאחר משלוח הספח יגיע לבית הנהג הזמנה להתייצב בבית המשפט לתעבורה!

הערה חשובה: אם לא נשלח בזמן את הבקשה להישפט תוך 90 יהיה מאוד קשה לבטל את ההרשעה ובהרבה מקרים זה יהיה בלתי אפשרי, לכן חובה לשלוח את הבקשה להישפט בזמן!

נקודה חשובה נוספת היא  – אם קיבלת דו"ח מצלמות מהירות בכביש החוף ולא אתה ביצעת את העבירה ניתן לעשות הסבת דוח תנועה לקריאה על הנושא לחץ ==> הסבת דוח תנועה

אם נתפסת ע"י מצלמות מהירות בכביש החוף, איך יכול לעזור עורך דין לתעבורה ?

עורך דין העוסק בתעבורה יבדוק את דוח התע"צ (תעודת עובד ציבור) של מצלמות מהירות בכביש החוף , נתונים חסרים בפס או בעיות בהפקה של התמונה, יבדוק טענות משפטיות כגון התיישנות 4 חודשים ועוד… כאשר לבסוף ישנם 2 אפשרויות

  • ניהול משפט –לגבי אמינות המצלמה, כשלים ראייתיים, כפירה בנהיגה עצמה…
  • תיקון כתב האישום לדוגמה – ללא ניקוד , כלומר הסדר טיעון מקל.

אזהרה: כל האמור במאמר זה, אינו מהווה יעוץ משפטי ולפני כל נקיטת פעולה , יש להיוועץ עם עו"ד לתעבורה העוסק בתחום, האתר והכותב אינו אחראי על שום נזק מכל סוג אשר יגרם לאדם אשר מסתמך על הכתוב.

בבקשה דרגו את המאמר

0 דירוגים0/5
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל +
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

אל תפספסו גם את:

ערעור על דוח מהירות - משרד עורכי דין עקראוי ושות'

ערעור על דוח מהירות

ערעור על דוח מהירות קיבלת דוח על נהיגה במהירות מופרזת, בתוספת נקודות? אולם אתה יודע כי הדו"ח לא מוצדק! מאמר זה יסביר לקורא מהו ערעור

קרא עוד »
בקשה להמרת דוח תנועה באזהרה - עוד תעבורה ערן עקראוי

בקשה להמרת דוח תנועה באזהרה

בקשה להמרת דוח תנועה באזהרה – האם כדאי? קיבלת דו"ח תנועה משוטר?קיבלת ממשטרת ישראל דוח מסוג ברירת קנס? מה הם האופציות העומדות בפניך והאם בכלל

קרא עוד »

אודות עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי, העוסק בדיני תעבורה, לעו"ד תעבורה ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים ועוברי אורח בבתי המשפט לתעבורה הפזורים ברחבי הארץ.
כמו כן לעורך דין תעבורה ערן עקראוי היתר לייצג בבתי הדין הצבאיים.