נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף / נהיגה ללא טסט

החל מחודש ינואר 2017 הוחמרה הענישה בגין העבירה של נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף / נהיגה ללא טסט.

כיום, נהיגה ברכב ללא רישיון רכב תקף הינה עבירה חמורה יותר מכפי שהיה קודם לכן, מדובר בעבירה בעלת מספר דרגות חומרה, החל מקנס כספי ועד הזמנה לדין בבית משפט לתעבורה.

נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף - עו

ככל ומדובר בפקיעת רישיון נהיגה ארוכה יותר או בפקיעת רישיון רכב מתמשכת הענישה עלולה להיות חמורה יותר ונוקשה. משטרת ישראל ובתי משפט לתעבורה רואים בחומרה נהגים האוחזים בהגה כאשר רישיון הנהיגה שלהם פקע שנים ארוכות או לא חידשו את רישיון הרכב מסיבות כאלה ואחרות.

נרשם לכם דו"ח בגין נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף?

נתפסתם נוהגים ללא רישיון נהיגה בתוקף וזומנתם למשפט?

במאמר זה אנו נדון ונראה אילו אפשרויות עומדות בפניכם להתמודד עם עבירה זו ובאיזה אופן ניתן לפעול על מנת שרישיון הנהיגה שלכם לא יפגע. משרדנו ערוך וקשוב ללקוחותיו אשר מסיבות כאלה לא עלה בידם לשלם את אגרת משרד הרישוי עבור חידוש רישיון הנהיגה. אנו יודעים כיצד ניתן להתמודד עם עבירה זו בבתי משפט לתעבורה ובמידת הצורך הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל אחד מאמצעי התקשורת באתר האינטרנט שלנו.

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
או חייגו: 072-3933999

מה קובע החוק לגבי עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף?

הענישה בגין ביצוע עבירת רישיון רכב שפקע טרם כניסת החוק לתוקפו בשנת 2017:

עד לפני התיקון לחוק, נהג אשר ביצע עבירה של נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף היה צפוי לעונשים הבאים:

  • עד 6 חודשים מיום הפקיעה (כלומר שרישיון  הרכב לא בתוקף) – דו"ח מסוג ברירת קנס על סך 750 ש"ח ורישום 6 נקודות משרד הרישוי.
  • פקיעת רישיון רכב  מעל 6 חודשים – הזמנה לדין לבית המשפט לתעבורה וכן רישום של 6 נקודות.

 

המצב כיום בגין ביצוע עבירת רישיון רכב לא בתוקף:

– כאשר רישיון הרכב לא חודש פחות מארבעה חודשים מיום פקיעתו –  קנס כספי על סך ₪250 וכן רישום של 6 נקודות.

– 4 חודשים עד 12 חודשים – קנס כספי בגובה ₪1000 וכן 6 נקודות.

– מעל שנה  – הזמנה לבית משפט לתעבורה וכן 8 נקודות.

כפי שניתן לראות לעיל, הענישה בגין נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף / נהיגה ללא טסט הוחמרה אולם הנהג יוזמן לדין רק במידה ורישיון הרכב פקע תקופה של שנה ומעלה. יש לזכור כי אי הצגת רישיון רכב לשוטר או ניסיון התחמקות ממנו יגררו עבירה חמורה נוספת של אי ציות להוראות שוטר או לעיתים עבירות חמורות יותר. יש להקשיב לשוטר המבקש להזדהות ולהציג בפניו את מלוא המסמכים הקיימים.

עבירת נהיגה ללא ביטוח בתוקף

ברגע שנהג משתמש ברכב ללא טסט עליו לדעת כי ישנו אלמנט נוסף והוא העדר ביטוח לכלי הרכב. במצב זה בו נהג נוהג ברכב ללא רישיון בתוקף הרי ביטוח הרכב אינו חל והוא צפוי לקבל גם בגין ביצוע עבירה זו כתב אישום המייחס לו נהיגת רכב ללא ביטוח חובה. מבחינת האלמנט האזרחי על הנהג להיות מודע להשלכות של העדר ביטוח חובה במקרה חלילה בו התרחשה תאונת דרכים או הנהג היה מעורב בתאונת פח.

מה העונש הצפוי לנהג בבית משפט לתעבורה בגין עבירה זו?

סעיף 2 לפקודת התעבורה מתייחס לעבירת פקיעת רישיון רכב בזה הלשון:

"לא ינהג אדם רכב ולא ירשה לאחר לנהוג רכב שברשותו, אלא אם נרשם הרכב בהתאם להוראות פקודה זו ויש עליו רישיון רכב תקף שניתן לפי הפקודה; ובלבד שלא יהיה בעל רכב אחראי לפי סעיף זה על נהיגת רכבו על ידי אדם אחר, אם הוכיח שנקט כל האמצעים הסבירים כדי שאותו אדם לא יוכל לנהוג ברכב".

סעיף 2 לפקודת התעבורה

בית המשפט לתעבורה אינו מוגבל לעניין רף הענישה במקרה של נהיגה ברכב ללא טסט. בהמ"ש רשאי להטיל על הנהג עונשים שונים החל מפסילה על תנאי וכלה בשלילת רישיון בפועל לרבות קנס כספי וכו'. לעניין רף הענישה ישנה חשיבות לעברו התעבורתי של הנהג אשר נתפס נוהג ללא רישיון רכב בתוקף. ככל ומדובר בנהג המבצע עבירות רבות לרבות עבירה דומה עונשו צפוי להיות חמור יותר מנהג אשר זו הפעם הראשונה בה נתפס מבצע עבירה זו.

מה העונש על נהיגה ללא טסט בתוקף - עו

מניסיונו של משרדנו, קיימת חשיבות רבה לתיקון הפגם במובן של ביצוע טסט לרכב טרם סיום המשפט המתנהל נגד הנהג בבית משפט לתעבורה. תיקון הפגם יכול לסייע רבות לעניין רף הענישה והסנקציות אשר יוטלו על הנהג בסופו של יום.

לתשלום רישיון רכב במשרד הרישוי ==> תשלום עבור חידוש רישיון רכב. ניתן גם לקרוא על מבצע לביטול אגרה על רכב לא בשימוש תשלום אגרת רישיון רכב כאשר הרכב לא בשימוש.

אלמנט נוסף העלול להשליך על חומרת העונש אשר יוטל על הנהג בסופו של יום הוא משך תקופת פקיעת רישיון הרכב. ככל ומדובר בזמן רב יותר וממושך, הנטייה תהיה להחמיר עם הנהג ולהטיל עליו עונשים חמורים. יש להיוועץ עם עורך דין כאשר נרשם דו"ח על נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף / נהיגה ללא טסט על מנת שניתן יהיה להבין טוב יותר כיצד ניתן לפעול ולהתמודד עם עבירה זו.

נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף מאמר

נקודות משרד הרישוי בעבירה של נהיגה ברכב ללא רישיון בתוקף (טסט):

כאמור לעיל, ניקוד משרד הרישוי אינו שייך לבית המשפט לתעבורה היות ומי שמנהל את שיטת הניקוד הוא משרד הרישוי. יחד עם זאת, ישנו קשר הדוק בין תוצאות המשפט לניקוד אשר יצטבר בסופו של יום לחובת הנהג שכן במידה ובית משפט יקבע כי הנהג ביצע את העבירה המיוחסת לו ייזקף ניקוד זו לחובתו באופן אוטומטי.

על מנת שניתן יהיה להתמודד עם ניקוד משרד הרישוי באופן יעיל ומקצועי יש לחתור להסדר טיעון עם התביעה המשטרתית אשר בסופו של דבר תתקן את סעיף העבירה לעבירה ללא ניקוד. בית המשפט אינו קשור להסדר זה ואינו יכול לתקן את סעיף העבירה ללא הסכמת התביעה.

אז איך בכל זאת אנו רואים אנשים שהוזמנו על עבירות מסוימות שלצדן ניקוד אולם בסופו של דבר תוקנה העבירה לעבירה ללא ניקוד?

התשובה לכך היא הסדרי טיעון בעקבות כשלים ראייתים בדו"ח או בחומר הראיות הקיים לתביעה המשטרתית. היות והמשטרה היא זו המגישה את כתב אישום כנגד הנהג הרי שבמקרים מסוימים היא יכולה לשנות את סעיף העבירה במסגרת הסדר טיעון לעבירה ללא ניקוד.

במקרים בהם מתגלים כשלים בראיות וקיים ספק בנוגע למיוחס לנהג הרי שהתביעה תשקול המרת סעיף העבירה לעבירה ללא ניקוד ובמקרה זה ינצל רישיון הנהיגה של הנהג והוא יוכל להמשיך לנהוג ללא חשש מצבירת נקודות משרד הרישוי.

האפשרות המשפטית הקיימת לנהג אשר נרשם לו דו"ח בגין פקיעת רישיון רכב:

נהגים אשר נרשם להם דו"ח בגין פקיעת תוקפו של רישיון הרכב מסוג ברירת משפט, יכולים להגיש בקשה להישפט בתוך 90 ימים ממועד קבלת הדו"ח. את ספח הבקשה להישפט הקיים על גבי הדו"ח יש למלא כנדרש ולשלוח אותו בדואר רשום או באופן מקוון למשטרת ישראל. עם קבלת הבקשה במשטרת ישראל, תשלח לנהג הזמנה לדין ועליו יהיה להתייצב בבית משפט לתעבורה במועד שיקבע לו.

מומלץ להגיע למשפט אשר יקבע לנהג עם עו"ד המתמחה בדיני תעבורה על מנת שזה יוכל לסייע לנהג לסיים את ההליך המשפטי ללא נקודות משרד הרישוי וככל ומדובר בפקיעה ארוכה ומתמשכת גם ללא פסילת רישיון נהיגה בפועל.

איך יכול לעזור עורך דין לתעבורה בעבירה של פקיעת רישיון רכב?

עורך דין לתעבורה יצלם את כל החומר הרלוונטי לביצוע העבירה ויעבור עליו במטרה למצוא בו פגמים / כשלים אשר יסייעו לו להגיע להסדר טיעון עם התביעה המשטרתית. כשלים אלו יכולים להיות העדר תע"צ משרד הרישוי, העדר אינדיקציה לנהיגה וכו'. יש לזכור כי התביעה המשטרתית לא משנה סעיפי עבירה ללא פגמים בראיות וטענות מוחשיות המתבססות על ממצאים.

טענות כגון אינני רוצה ניקוד או אני מבקש רחמים לא יגרמו לתביעה לשנות את סעיף העבירה ומשכך יש לבסס את הטענות על עניינים משפטיים ולא על דברים אחרים. לאחר קריאת החומר הרלוונטי, עורך דין תעבורה יחד עם הלקוח יכינו קו הגנה במטרה להוכיח את חפותו או לחילופין במטרה להגיע להסדר טיעון מקל עם התביעה המשטרתית.

העונש על נהיגה ללא רישיון רכב במקרים מסוימים עלול להיות חמור ומשמעותי. במקרים בהם פקיעת רישיון הרכב הייתה תקופה ארוכה וממושכת עלול הנהג אף להישלח למכון הרפואי לבטיחות בדרכים לצורך בדיקת כשירותו להחזיק ברישיון נהיגה

במקרה ונרשמה לכם עבירה בגין נהיגה ללא טסט אל תתמודדו עם זה לבד. השאירו לנו פרטים או חייגו אלינו ואנחנו נשמח לעזור לכם להילחם על רישיון הנהיגה שלכם וחפותכם.

אזהרה: מאמר נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף הנו מאמר אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה ייעוץ משפטי להסתמך על התוכן וכל העושה שימוש בתוכן האתר https://akrewi.co.il  איננו אחראי לשום נזק ומכל סוג אשר ייגרם ובכל עניין משפטי יש להתייעץ עם עו"ד / עורכי דין העוסקים בתחום.

לשיתוף לחצו:
במאמר זה עסקנו ב-
קצת על המשרד:

למשרדנו ניסיון עשיר ורב בטיפול בתיקי תעבורה מורכבים ופשוטים כאחד. צוות משרדנו כולל עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה בלבד וכן בעלי מקצוע נוספים המסייעים להם להעניק שירות מקצועי ומשפטי לקהל לקוחותינו.

אודות המחבר:
עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ונוטריון ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי העוסק בדיני תעבורה למעלה מ 14 שנים וכיהן בעבר כמ"מ יו"ר ועדת בית משפט לתעבורה בלשכת עורכי הדין בישראל וכיום מכהן כיו"ר ועדת המרב"ד המחוזית בלשכת עורכי הדין.

למידע נוסף 

עוד בנושא:
ממליצים:
4.9
ישראל המדהים!תודה על שירות מסור מכל הלב הרבה מעבר למקובל.
מוטי וורנר
07:48 20 Jul 23
עורך דין מומחה לתעבורה. אני ממליץ בחום על המשרד. עזר לי בתיק והשיג תוצאה יוצאת מהכלל.
עו״ד מנחם אברהם
10:39 15 May 22
...ממליץ בחום! הצילו אותי
אופק גולד
09:06 19 Aug 21
עו"ד תעבורה ישראל מזרחי מומלץ בחום. שרות אדיב ומסור , התחשבות במחיר, והעיקר תוצאות מעולות.
Eyal Cohen
06:24 23 Sep 20
Ibrahem Amer
14:44 13 Aug 20
מעולה תודה
אבי בר סיני
19:11 19 Oct 19
שירות אישי וליווי מלא לאורך כל הדרך, והכי חשוב - עבודה מקצועית ומסורה!
Nisim Cohen
11:41 17 Oct 19
מומלץ מאוד, מקצוען אמיתי! שירות ואמינות ברמה הגבוהה ביותר. תודה
guy lerman
10:04 17 Oct 19
אין כמונו
ישראל מזרחי
08:50 15 Jun 19
טוב מאוד!מומלצ בחום!
Олег Лихачёв
08:23 12 Dec 18
מעולה מומלץ ביותר
מיכאל חזן
13:38 03 Dec 18
מעולה וטוב
dor akrawi
12:20 30 Nov 18
קיבלתי תוצאה ושירות מעולה
Igor Mihin
19:24 28 Nov 18
מעולה הטוב ביותר
Mikel Suft
19:19 28 Nov 18
עורך דין מצוין לתעבורה שמשיג תוצאות, לא יקרן מדויק וקפדן סבלניעונה על כל השאלות ומלווה את הלקוח לאורך כל הדרך בצורה הכי מנומסת שישמומלץ בחום!
19by84
12:54 18 Nov 18
תותח על ממליץ מאוד
Abo Seaf
07:59 18 Nov 18
מומלץ מאוד!!!
einat gilady
04:43 28 Jan 18
sasha Polnaryov
23:10 27 Jan 18
אורטל אלוש
21:56 27 Jan 18
עו'ד תותח !!
Roman Skubi
21:45 27 Jan 18
מעולה שירות מעל המצופה
לירון סימאנא
17:15 10 Apr 17
שרות מעלה
עמיר עקראוי
17:09 10 Apr 17
מומלץ
שלום בן חור
09:27 09 Apr 17
תותח
Emanuel Azrzar
21:58 01 Apr 17
מעולה תותח על
מוטי קשני
07:21 15 Oct 16
עזר מאוד
בתיה אוסטרייכר
15:30 08 Oct 16
מעולה תודה לך
בתיה אוסטרייכר
15:16 08 Oct 16
מעולה
תמי אוסטרייכר
08:50 04 Aug 16
שירות מעולה ותוצאות מדהימות
gan noale
10:23 15 Aug 14
שתפו בקליק