מצלמות מהירות במנהרות הכרמל בחיפה

נרשם לכם דו"ח מצלמת מהירות במנהרות הכרמל? חשוב שתדעו את כל המידע הרלוונטי השייך לנושא זה.

משרדנו מטפל בדו"חות מהירות אשר צולמו במנהרות הכרמל וכן השתתף במשפטים מתוקשרים בנוגע לאמינות המצלמות.

בעקבות כמה תאונות קטלניות אשר גבו חיי אדם במנהרות הכרמל אשר בחיפה, נוצרה מציאות חדשה אשר חייבה את משטרת ישראל לאכוף את עבירת המהירות באמצעות מצלמות מהירות במנהרות הכרמל בחיפה.

מצלמות מהירות במנהרות הכרמל - מאמר מאת עו

לצורך אכיפת המהירות במנהרות הכרמל, הציבה משטרת ישראל שתי מצלמות גאטסו המכונות א-3 בקטע הכביש לכיוון צפון (בין קטע הכניסה לחיפה לכיוון הצ'ק פוסט לכיוון צפון), כאשר המצלמה הראשונה שהותקנה במקום פועלת כבר משנת 2016.

תוואי הדרך המבלבל בכביש המנהרות והנחזה להיראות כתוואי דרך בינעירוני גורם לא אחת לנהגים נורמטיביים לנסוע במהירות העולה על המהירות המותרת במקום ולקבל דוחות תנועה בגין כך. כביש המנהרות משמש נהגים רבים כמסלול דרך שגרתי יום יומי ממקום עבודתם לביתם ונהגים רבים חולפים בו מידי יום ועלולים לבצע עבירת מהירות מבלי ששמו לב.

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
או חייגו: 072-3933999

דוגמאות של תיקי מהירות אשר נסגרו ללא ניקוד:

איך פועלות מצלמות מהירות במנהרות הכרמל?

לא הרבה יודעים כי מצלמות מהירות במנהרות הכרמל פועלות על טכנולוגיה של שדה מגנטי וזאת להבדיל ממצלמות שצילמו בעבר בטכנולוגיית הדופלר.

בכביש עצמו מתחת לאספלט, הושתלו שני פסים מגנטים במרחק קבוע של 2.5 מטר אחד מהשני. כאשר רכב המטרה עובר על הפס הראשון, נדרכת המצלמה ויודעת לחשב בשבריר שנייה את המעבר מלולאה א' לולאה ב' ולתרגם זאת למהירות.

נהגים אשר נתפסים נוהגים במהירות גבוהה מהמותר, מצולמים והתמונה נשלחת דרך תקשורת סלולרית מאובטחת לחדר בקרה א – 3 שם מפענחים את התמונה והיא נבדקת. במידה והתמונה תקינה, ישלח לביתו של הנהג דו"ח מסוג הזמנה לדין או קנס בהתאם למהירות בה נסע.

התראה בגין מצלמת המהירות מוצבת 250 מטרים לפני המצלמה כך שמעט ערנות תסייע להבחין בה. כמו כן, יש לשים לב כי במקטע הדרך לצפון ישנן שתי מצלמות המוצבות אחת אחריה השנייה.

מה המהירות המותרת במנהרות הכרמל?

לא הרבה יודעים כי כביש המנהרות לאורכו נחשב דרך עירונית למרות שתוואי הדרך שלו נחזה להיראות כדרך בינעירונית. אמנם, מדובר בכביש מהיר בעל שני נתיבי נסיעה לכל כיוון אשר לכאורה מאפשר נהיגה במהירות גבוהה. תנאי דרך אלו גורמים לבלבול עצום בקרב נהגים המשתמשים בדרך באופן קבוע ולא אחת משרדנו נתקל בנהגים נורמטיביים אשר מצלמות מהירות במנהרות הכרמל בחיפה הפיקו להם דוחות רבים.

היות ומדובר בדרך עירונית, גם החריגה במהירות המותרת במקום עלולה להיות משמעותית לנהג. בניגוד לדרך בינעירונית המאפשרת חריגה של 25 קמ"ש מהמהירות המותרת ללא רישום דו"ח הכולל נקודות, הרי שבדרך עירונית חריגה של 20 קמ"ש מהמהירות המותרת תגרום לרישום דו"ח תנועה המכיל 8 נקודות משרד הרישוי.

יש לשים לב כי המהירות המותרת בכביש המנהרות בחיפה היא עד 80 קמ"ש בלבד ולא יותר. גם אם לכאורה נראה כי מדובר בכביש מהיר המאפשר נסיעה מהירה הרי שכל חריגה מינורית ממהירות זו עלולה לגרום לרישום דו"ח תנועה לנהג.

מה המהירות המותרת במנהרות הכרמל - עו

אמינות מצלמות המהירות ותקינותן:

המצב המשפטי כיום הנוגע למצלמות המהירות אינו ברור. לאור פסק דינו של בית משפט לתעבורה בעכו והשאלות הקשות שהתעוררו מניהול המשפט דאז כיום מתנהלים במספר בתי משפט לתעבורה משפטים בנוגע למצלמות מהירות במנהרות הכרמל ומצלמות מהירות שונים. תוצאות המשפט אינן ידועות לאיש וכן לא ניתן אף לחזות אותן.

מאז התקנת המצלמות בשנת 2016 ועד היום, נרשמו אלפי דוחות תנועה לנהגים ע"י מצלמות מהירות במנהרות הכרמל בחיפה וכן מצלמות רבות אחרות.

היות ודוחות אלו מופקים על ידי אגף התנועה ונשלחים בדואר לביתו של הנהג, פעמים רבות נהגים אשר נרשמו להם דוחות תנועה כלל לא מודעים לרישום דוחות אלו והדואר לא מתקבל בביתם. במקרים אחרים, הזמנתם לדין מסוג זימון לבית המשפט לתעבורה מתקבלת אצלם בהפתעה והם לא מבינים במה מדובר וכיצד נקלעו לסיטואציה המשפטית הזו.

נניח אדם אשר עושה דרכו לעבודה יום יום דרך מנהרות הכרמל ונתפס 5 פעמים במצלמות מהירות במנהרות הכרמל במהירות של 30 קמ"ש מעל המהירות המותרת. חישוב פשוט יגלה לנו כי לחובת הנהג נרשמו 40 נקודות משרד הרישוי וכן אלפי שקלים קנסות (כל דו"ח הינו 750 ש"ח), בהנחה שבגין כל עבירה ירשמו לנהג זה 8 הרי שלאחר חמישה דוחות תנועה יצבור הוא 40 נקודות. כזכור, צבירת נקודות מעל 36 נקודות משרד הרישוי תביא לפסילת רישיונו של הנהג ע"י משרד הרישוי בהתאם לשיטת הניקוד המופעלת על ידו.

מה עלינו לעשות במידה וקיבלנו דו"ח על מהירות במנהרות הכרמל?

בהנחה שקיבלנו כתב אישום והזמנה לדין על מהירות מופרזת בגין ביצוע עבירה במנהרות הכרמל עלינו להתייצב במועד שנקבע בהזמנה בבית המשפט לתעבורה.

במידה וקיבלנו דו"ח מהירות במנהרות הכרמל מסוג ברירת משפט, עלינו לבקש להישפט תוך 90 יום למשטרת ישראל. יש לשים לב כי הכתובת למשלוח דואר רשום רשומה על ספח הדו"ח. ניתן להגיש את הבקשה להישפט גם באופן מקוון דרך אתר משטרת ישראל. יש להקפיד למלא את כל החלקים הרלוונטיים.

לאחר משלוח הספח למשטרת ישראל, תשלח לביתכם הזמנה למשפט על מהירות מופרזת בבית המשפט לתעבורה אשר לו הסמכות המקומית לדון בעבירה ובמקרה שלנו בית המשפט לתעבורה בחיפה.

יש לשמור צילום של ספח הבקשה להישפט על מנת שמאוחר יותר ככל ותדרשו לכך ניתן יהיה להוכיח את פרטי בקשתכם. כמו כן, אין לשלם את הדו"ח לאחר משלוח הבקשה להישפט שכן תשלום הדו"ח יסיים למעשה את הטיפול בו ואתם תורשעו לאור תשלומו. איך מבקשים להישפט ניתן לקרוא במדריך – ערעור על דוח תנועה.

שתי סוגי דוחות במנהרות הכרמל - עו

נהג אחר החזיק ברכב במועד ביצוע העבירה:

לא אחת עולה השאלה מה קורה כאשר נהג אחר החזיק ברכב במועד ביצוע העבירה אך בשל העובדה כי הרכב רשום עלינו, דו"ח התנועה התקבל על שמינו. ובכן, במקרה בו אדם אחר החזיק ברכב במועד ביצוע העבירה ניתן לפנות למשטרת ישראל בבקשה לבצע הסבת דוח תנועה לנהג שביצע את העבירה.

יש לצרף לבקשה את כל המסמכים הרלוונטיים לרבות צילום רישיון הנהיגה של הנהג שהחזיק בפועל ברכב במועד ביצוע העבירה וכן תצהיר שלו חתום ומאומת על ידי עורך דין. יש לעקוב אחרי הבקשה ולוודא כי משטרת ישראל קיבלה אותה ואישרה אותה. ככל והסבת הדו"ח לא תאושר מסיבות כאלה ואחרות, דו"ח התנועה יישאר על שמו של בעל הרכב.

מה ניתן לעשות במידה ולא קיבלת את דו"ח המהירות בדואר:

היות ומדובר בדו"ח אשר נשלח בדואר לנהג פעמים רבות מסיבות כאלה ואחרות הדו"ח לא מגיע לידיו של הנהג ורק תקופה ארוכה לאחר מכן נודע לו על רישום דו"ח זה. יש לזכור כי בדו"ח תנועה ישנם 90 ימים לתשלום הדו"ח או להגשת בקשה להישפט בגינו. ככל וחלפו 90 הימים, לא ניתן להגיש בקשה לבית המשפט והנהג יורשע בגין הדו"ח מכורח זה שלא פעל לטפל בו.

במקרה והדו"ח לא נשלח אליכם בדואר במסגרת 90 הימים הרי שעל מנת שניתן יהיה להחזיר את הגלגל אחורנית יש לפנות לבית משפט לתעבורה ולבקש ממנו ארכה להגשת הבקשה להישפט. בקשה זו תוגש לבית המשפט עם כל הנימוקים הרלוונטיים ולאחר שהנהג אכן בדק את הסיבות אשר גרמו לדואר לא להגיע אליו.

מסיבה זו, תחילה מומלץ לצלם את כל החומר הרלוונטי ולבדוק מדוע דבר הדואר לא התקבל בביתכם. יש לזכור כי בהתאם לחוק, די בהוכחת משלוח הדואר לביתכם ואין כל צורך להוכיח אם קיבלתם אותו או לאו. במקרה ודבר הדואר לא התקבל, יש לבדוק את אישור המסירה הקיים בתיק המשטרה ולמצוא בו כשלים.

רק לאחר שברורות כל הסיבות אשר גרמו לאי קבלת הדו"ח בדואר, ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה מתאימה להארכת מועד להישפט. בקשות להארכת מועד להישפט צריכות להיות מנומקות ומפורטות הן ביחס לעיוות הדין שיגרם לנהג במידה ובקשתו לא תתקבל והן ביחד לנסיבות אשר מנעו ממנו לקבל את הדו"ח בדואר.

מה הדין לגבי נהגים חדשים?

נהג חדש מוגדר נהג חדש בשנתיים הראשונות לקבלת רישיון הנהיגה. ניתן לראות את תקופת הנהג החדש כמעין מבחן בו על הנהג החדש להימנע מלעבור עבירות חמורות מסוימות כאשר עבירת המהירות היא אחת מהן.

נהגים חדשים רבים נוטים להתבלבל ולחשוב כי דו"ח ללא ניקוד לא יפגע ברישיונם ולא יביא להטלת סנקציות מצד משרד הרישוי לאחר תום תקופת הנהג חדש. נהגים אלו חייבים לזכור ולהבין כי דו"ח מהירות גם אם אינו נושא ניקוד לצדו יפגע ברישיון הנהיגה שלהם ויחייב אותם עם תום תקופת הנהג חדש בביצוע אמצעי תיקון שונים לרבות נהג חדש לשנתיים נוספות, תאוריה ו/או טסט ו/או בדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

נהגים חדשים אשר נרשם להם דו"ח מהירות והם עדין בתוך תקופת הנהג חדש, מומלץ להם לפנות מוקדם ככל שניתן לעורך דין תעבורה על מנת שזה יסייע להם לשמור על רישיון הנהיגה שלהם ולהתמודד עם הדו"ח שנרשם באופן המקצועי ביותר.

כיצד עורך דין תעבורה יכול לסייע לנהג אשר נרשם לו דו"ח מהירות:

  • עורך דין לענייני תעבורה יבחן את החומר שבידי התביעה ויחפש כשלים ופגמים העולים מחומר הראיות. פגמים אלו יכולים להיות כשלים  בכיול תקופתי של המכשיר, תקינות מצלמות מהירות במנהרות הכרמל, אמינות המצלמות ועוד.
  • עו"ד תעבורה יעשה מאמץ לשינוי סעיף העבירה לעבירה ללא ניקוד או ביטול פסילת רישיון הנהיגה כאשר מדובר בעבירת מהירות גבוהה.
  • כפירה בתיק וניהול משפט הוכחות במטרה להביא לזיכוי הנהג תוך גיבוש קו הגנה ביחד עם הלקוח. במקרים בהם לא ניתן להגיע להסדר טיעון, ינהל עורך הדין את תיק המצלמה עבור הנהג ויחתור לזיכויו בדין או לכל תוצאה משפטית אחרת אשר תשמור לו על רישיון הנהיגה.

סיכום – מצלמות מהירות במנהרות הכרמל:

שיקולי חיסכון אינם רלוונטיים כאשר אנו מדברים על עבירת מצלמות מהירות במנהרות הכרמל בחיפה. מניסיוננו כאשר מתקבל דו"ח בגין נסיעה במהירות במנהרות הכרמל בחיפה יגיעו דוחות רבים נוספים ובפועל יוצא צבירת נקודות העלולה להביא לאיבוד רישיון הנהיגה ולהפעלת אמצעי תיקון מצד רשות הרישוי.

בחינה נכונה של דוח על מהירות (תיק) יכולה במקרים מסוימים להביא לביטולו או תיקונו ובכך להימנע מניקוד אשר נצבר לחובתנו על כל המשתמע מכך.

במידה וקיבלתם דו"ח במנהרות הכרמל או הזמנה לדין בגין עבירת מהירות חריגה, הנכם מוזמנים לפנות בהקדם לעו"ד ערן עקראוי אשר משמש גם כסגן יו"ר ועדת בתי משפט לתעבורה בחיפה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות בכל אחד מאמצעי ההתקשרות באתר. בהתאם לוותק נהיגתכם, מצבכם האישי וכו' אנו נגבש את דרך הפעולה הטובה ביותר עבורכם ונסייע לכם לשמור על רישיון הנהיגה שלכם.

אזהרה: מאמר מצלמות מהירות במנהרות הכרמל הינו אינפורמטיבי בלבד ואין הכותב אחראי על שום נזק מכל סוג אשר ייגרם לעושה שימוש במאמר זה ולפני כל פעולה משפטית יש להתייעץ עם עורך דין העוסק בדיני תעבורה.

לשיתוף לחצו:
במאמר זה עסקנו ב-
קצת על המשרד:

למשרדנו ניסיון עשיר ורב בטיפול בתיקי תעבורה מורכבים ופשוטים כאחד. צוות משרדנו כולל עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה בלבד וכן בעלי מקצוע נוספים המסייעים להם להעניק שירות מקצועי ומשפטי לקהל לקוחותינו.

אודות המחבר:
עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ונוטריון ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי העוסק בדיני תעבורה למעלה מ 14 שנים וכיהן בעבר כמ"מ יו"ר ועדת בית משפט לתעבורה בלשכת עורכי הדין בישראל וכיום מכהן כיו"ר ועדת המרב"ד המחוזית בלשכת עורכי הדין.

למידע נוסף 

עוד בנושא:
ממליצים:
4.9
ישראל המדהים!תודה על שירות מסור מכל הלב הרבה מעבר למקובל.
מוטי וורנר
07:48 20 Jul 23
עורך דין מומחה לתעבורה. אני ממליץ בחום על המשרד. עזר לי בתיק והשיג תוצאה יוצאת מהכלל.
עו״ד מנחם אברהם
10:39 15 May 22
...ממליץ בחום! הצילו אותי
אופק גולד
09:06 19 Aug 21
עו"ד תעבורה ישראל מזרחי מומלץ בחום. שרות אדיב ומסור , התחשבות במחיר, והעיקר תוצאות מעולות.
Eyal Cohen
06:24 23 Sep 20
Ibrahem Amer
14:44 13 Aug 20
מעולה תודה
אבי בר סיני
19:11 19 Oct 19
שירות אישי וליווי מלא לאורך כל הדרך, והכי חשוב - עבודה מקצועית ומסורה!
Nisim Cohen
11:41 17 Oct 19
מומלץ מאוד, מקצוען אמיתי! שירות ואמינות ברמה הגבוהה ביותר. תודה
guy lerman
10:04 17 Oct 19
אין כמונו
ישראל מזרחי
08:50 15 Jun 19
טוב מאוד!מומלצ בחום!
Олег Лихачёв
08:23 12 Dec 18
מעולה מומלץ ביותר
מיכאל חזן
13:38 03 Dec 18
מעולה וטוב
dor akrawi
12:20 30 Nov 18
קיבלתי תוצאה ושירות מעולה
Igor Mihin
19:24 28 Nov 18
מעולה הטוב ביותר
Mikel Suft
19:19 28 Nov 18
עורך דין מצוין לתעבורה שמשיג תוצאות, לא יקרן מדויק וקפדן סבלניעונה על כל השאלות ומלווה את הלקוח לאורך כל הדרך בצורה הכי מנומסת שישמומלץ בחום!
19by84
12:54 18 Nov 18
תותח על ממליץ מאוד
Abo Seaf
07:59 18 Nov 18
מומלץ מאוד!!!
einat gilady
04:43 28 Jan 18
sasha Polnaryov
23:10 27 Jan 18
אורטל אלוש
21:56 27 Jan 18
עו'ד תותח !!
Roman Skubi
21:45 27 Jan 18
מעולה שירות מעל המצופה
לירון סימאנא
17:15 10 Apr 17
שרות מעלה
עמיר עקראוי
17:09 10 Apr 17
מומלץ
שלום בן חור
09:27 09 Apr 17
תותח
Emanuel Azrzar
21:58 01 Apr 17
מעולה תותח על
מוטי קשני
07:21 15 Oct 16
עזר מאוד
בתיה אוסטרייכר
15:30 08 Oct 16
מעולה תודה לך
בתיה אוסטרייכר
15:16 08 Oct 16
מעולה
תמי אוסטרייכר
08:50 04 Aug 16
שירות מעולה ותוצאות מדהימות
gan noale
10:23 15 Aug 14
שתפו בקליק