מצלמת מהירות חדרה

מצלמת מהירות חדרה - עו

המאמר נקרא מצלמת מהירות חדרה, בשל כמות הדוחות באזור זה! אולם יש להבין כי בעקבות העליה בקטל בכבישים בשל תאונות דרכים, החליטה המשטרה לגייס לשורותיה שלל אמצעים טכנולוגים,

במטרה לאכוף את עבירת הנהיגה במהירות מופרזת, יש לשים לב שמאמר זה לא דן! בשוטר עם עם מצלמת מהירות אלה במכשיר גאטסו המכונה א – 3 – כן אותה מצלמה אשר נערכים עליה מאבקים בין עורכי דין לתעבורה לבין המשטרה, כאשר משרד עורך דין תעבורה עקראוי ושות' לקח חלק במאבק זה!

אחד האמצעים אשר משמשים את המשטרה לאכיפה של נהיגה במהירות מופרזת,

היא מצלמת גאטסו המכונה א – 3, מדובר במצלמת מהירות מהדור החדש אשר מיוצרת בהולנד ונכנסה לשימוש מבצעי בשנת 2011,

כחלק מפרויקט שנקרא מצלמות א – 3. המצלמות הוצבו בכל הארץ גם בעיר חדרה הוצבה מצלמת מהירות חדרה.

להלן פריסת המצלמות באתר המשטרה – פריסת מצלמות ארצית

הסיטואציה:

לאחרונה ומאז שהמצלמות נכנסו לשימוש הרבה נהגים נורמטיביים אשר מעולם לא קיבלו דו"חות תנועה פתאום ביום אחד, מוצאים עצמם עם 6 עבירות מהירויות (דו"חות)

כאשר בכל דו"ח ישנו ניקוד לדוגמה 6 דו"חות כפול 8 נקודות לכל עבירה ובמצב כזה הנהג נפסל ל 3 חודשים במשרד הרישוי על פי שיטת הניקוד החדשה.

המצלמה יכולה להיות מוצבת בשטח בין עירוני ואנו רואים מגמה גוברת בזמן האחרון להכניס מצלמות א-3 ל- כניסה לשטח בנוי עירוני . מבחינת העיר חדרה המצלמות נמצאות בעיקר בכביש 4 כאשר רוב הדו"חות הם מכביש 4, אך גם בכביש 65 ומעט בקטע כביש 2.

הישגים של תיקי מהירות שנסגרו

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים:

או חייג : 052-5595831

שינויים בגובה הקנסות ב 2017 ובמהירות של הזמנה למשפט

בחודש פברואר 2017 ועדת הכלכלה של כנסת ישראל ,

אישרה את צו של משרד התחבורה להגדלת הקנסות,

כך למשל בדרך עירונית 31 קמ"ש – 40 קמ"ש קנס בסך 1,500 ש"ח ו 10 נקודות.

בדרך בין עירונית 41 קמ"ש עד 50 קמ"ש מעל המהירות המותרת בחוק, קנס בסך 1,500 ש"ח ו 10 נקודות.

יש לזכור כי מלבד הקנסות והענישה ישנו גם את העניין של הניקוד על פי שיטת הניקוד החדשה, אשר בסופו של יום עלולה להביא לאיבוד הרישיון.

מצלמת מהירות חדרה - טכנולוגית המצלמה:

להבדיל ממכמונת רגילה הפועלת בטכנולוגיה של שליחת קרן לייזר (דופלר) לרכב המטרה, במקרה הזה מדובר בטכנולוגיה שפועלת על שדה מגנטי, כלומר  לכביש מושתלים שני פסים מגנטים במרחק קבוע של 2.5 מטר אחד מהשני, וברגע שרכב המטרה עובר על פס א' המערכת נדרכת ויודעת לחשב בשבריר של שנייה את המעביר מפס א' לפס ב' .

לאחר צילום העבירה ב -מצלמות מהירות, התמונה עוברת דרך תקשורת סלולרית מאובטחת למרכז בקרה, שם מפענחים את התמונה ואם הכל תקין נשלח לנהג דו"ח מסוג קנס או הזמנה למשפט, בהתאם למהירות בה נתפס.

האם מצלמת מהירות חדרה אמינה?

לאחרונה זיכה בית המשפט בעכו 21 נהגים אשר הואשמו על ידי המשטרה כי נהגו במהירות מופרזת, לבסוף בית המשפט קבע כי המצלמה לא אמינה וזיכה את הנאשמים. לאחר מכן המשטרה שלחה את מצלמות המהירות לבדיקה במוסד הטכניון כאשר לאורך הבדיקה הוקפאו משלוח הדוחות לנהגים, לאחרונה הודיע המשטרה כי מבחינתם המצלמות אמינות והם חוזרים לשלוח דוחות לנהגים.

אולם זו היא הטענה שלהם בלבד! ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה וכיום מתנהלים משפטים בכמה בתי משפט לתעבורה שונים בעניין האמינות! כך למשל משרדנו שותף לניהול תיק כזה בבית המשפט בחיפה!

אפשר לומר כי כיום המצב הוא חוסר בהירות ופסיקה של בית משפט שלום אינה מחייבת בתי משפט אחרים ועל כן  יש להתייעץ עם עורך דין לתעבורה הבקיא בסוגיה לפני כל פעולה משפטית בעניין זה.

קראה מאמר >> מצלמות מהירות אמינות

פנייה לעורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה יעבור על הדו"ח ויצלם את החומר בתביעות המשטרתיות, יבדוק כיול של המכשיר, האם בקטע הכביש מוצב תמרור לפני המצלמה,  כמו כן טענות התיישנות ועוד הרבה פרטים טכנים, כאשר כל כשל בדו"ח מהירות יכול להוביל לשינוי כתב האישום כמו בדוגמאות שלמעלה לדו"ח ללא ניקוד ובמקרים מסוימים אף לביטול הדו"ח.

אזהרה: מאמר מצלמת מהירות חדרה, הינו מאמר אינפורמטיבי בלבד ואין הוא משמש כייעוץ משפטי ולפני כל פעולה משפטית יש להתייעץ עם עורך דין לתעבורה, ואין כותב המאמר או האתר אחראים על שום נזק מכל סוג אשר ייגרם לעושה שימוש במאמר זה.

בבקשה דרגו את המאמר ושתפו

5 דירוגים5/5
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

אל תפספסו גם את:

תאונה עם חבלה של ממש - משרד עו

תאונה עם חבלה של ממש

תאונה עם חבלה של ממשתוכן העניינים1 תאונה עם חבלה של ממש1.1 מה היא חבלה של ממש?1.2 פסילת רישיון ע"י קצין משטרה בתאונה עם חבלה של

קרא עוד »
שלילת רישיון עקב אירוע רפואי - עו

שלילת רישיון עקב אירוע רפואי

שלילת רישיון עקב אירוע רפואיתוכן העניינים1 שלילת רישיון עקב אירוע רפואי1.1 חובת הרופא המטפל באדם להודיע למרב"ד1.2 האם במצב של שלילת רישיון עקב אירוע רפואי

קרא עוד »

אודות עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי, העוסק בדיני תעבורה, לעו"ד תעבורה ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים ועוברי אורח בבתי המשפט לתעבורה הפזורים ברחבי הארץ.
כמו כן לעורך דין תעבורה ערן עקראוי היתר לייצג בבתי הדין הצבאיים.