נהיגה בשכרות איך יוצאים מזה ?

מאמר נהיגה בשכרות איך יוצאים מזה, יעסוק בדרכי ההתמודדות עם עבירת הנהיגה בשכרות.

אין ספק שמבחינת משטרת ישראל אחד הגורמים לעלייה ב- תאונות דרכים זה הנהיגה בשכרות והם מתבססים על מחקרים שבדקו את הקשר בין תאונת דרכים לאלכוהול.

כמו כן מדובר באחת מ- עבירות תנועה הקשות ביותר, אשר לצידה יש עונש מינימום של שנתיים פסילה ועל מנת לצמצם את העונש יש לשנות את סעיף העבירה לסעיף קל של נהיגה בהשפעת משקאות משכרים בו הפסילה קצרה יותר או זיכויו של הנהג בדין, על כל הנושאים הלו נעמוד במאמר זה והכי חשוב מהם הדרכים לצאת מזה!

נתפסת על נהיגה בשכרות איך יוצאים מזה ?
גם אם נתפסת על נהיגה בשכרות, זה לא סוף העולם ויש מה לעשות! למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג נהגים בעבירות תעבורה בבתי המשפט לתעבורה.
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים:

או חייג : 052-5595831

נהיגה בשכרות איך יוצאים מזה ? התשובה היותר מתאימה היא איך מתמודדים עם זה!

אם הגעתם למאמר זה, סביר להניח כי קיבלתם זימון לבית משפט לתעבורה על עבירה של נהיגה בשכרות או שאתם סתם מתעניינים:). לפני שנתחיל במאמר נהיגה בשכרות איך יוצאים מזה ?

לדעתי התשובה הכי טובה לנושא המאמר, היא איך מתמודדים עם זה, אני אגיד ואומר שנהגים אשר נתפסו בעבירה זו, חיים בפחד גדול מאוד מפני גורל רישיונם, הם קוראים באינטרנט מאמרים שומעים עצות שלפעמים הם עצות אחיתופל, ובעיקר מבולבלים לגבי מה צופן העתיד, וזו בדיוק הסיבה שכתבתי את המאמר הזה אולם את המאמר הזה בחרתי לכתוב בצורה קצת שונה אשר לדעתי משקפת את השאלות והבלבול של הנהגים שעברו עבירה של נהיגה בשכרות ואת התשובות שאני מספק להם כ- עורך דין תעבורה,

יחד עם כל הפחד והחששות דעו לכם כי יש מה לעשות והרבה, עו"ד העוסק בדיני תעבורה מכיר היטב את הנהלים של המשטרה, הפסיקה והוראות יצרן של מכשיר הינשוף ויודע בדיוק היכן בדיוק נמצאים הכשלים בתיק של המשטרה ומהניסיון האישי שלי מעטים הם התיקים המושלמים ולעיתים גם אם התיק נראה מושלם אז הפעלה של הליכים משפטים כגון בקשה לקבל חומר שאינו חומר חקירה יכולים לשנות את המצב וזה בעיקר במקרה בו הלקוח טוען אחרת ממה שכתוב ב- דו"ח של השוטר!

דוגמאות של תיקי בהם טיפלנו

קדימה נתחיל, נהיגה בשכרות איך יוצאים מזה ?

כעורך דין תמיד,  עולה הטענה מנהגים,  לא היית שיכור! הרגשתי מצוין! או טענה אחרת זה עבירת הנהיגה בשכרות בפעם הראשונה שלי ויש לציין שחלקם בכלל נהגים חדשים עם ותק נהיגה של חצי שנה או שנה, רק שהם לא מבינים שמדובר בעבירה מאוד חמורה לאדם שיש לו ותק כה דל (וזה מבלי להתייחס להשלכות של אמצעי התיקון במשרד הרישוי)

ואפילו אם הוותק הוא רב, עדיין ההתייחסות של גורמי האכיפה ו- בתי המשפט היא קשה!

אז ראשית לגבי הטענה לא הרגשתי שיכור, התשובה לכך היא שכל אחד מאיתנו מגיב שונה לאלכוהול וזה קשור לכל מיני עניינים פיזיולוגים בגופנו ובדיוק בשביל כך קבע המחוקק מידה החידה שהיא 240 מ"ג כאשר האכיפה מתבצעת החל מ 290 מ"ג כולל. לגבי נהגים חדשים וצעירים המידה הקבועה בחוק היא 50 מ"ג = 0 אלכוהול! 

אז נכון שהרגשתם מצוין ונכון שחלק רב לא הרגיש שיכור אבל המידה היא 290 מ"ג ומי שנתפס כשהוא נוהג עם כמות כזו יחשב שיכור!

יש לציין כי, גם סירוב לבדיקת שכרות = נהיגה בשכרות, כלומר אם נסרב לבדיקת הינשוף נחשב כשיכורים ברמה הגבוהה ביותר!

יש נהגים אשר שואלים אותי למה לא לקחו אותי לבדיקת דם בבית חולים?

מי שמחליט איזה בדיקה תיערך לנבדק זה השוטר והמחוקק נתן לו את האפשרות הבלעדית להחליט האם יערך לנבדק דגימת דם או בדיקת ינשוף.

ובהקשר זה אני מוכרח לספר על מקרה של לקוחה של משרדי אשר ביקשה מהשוטר לעבור בדיקת דם היות ועברה ניתוח אף, השוטר ענה לה כי אין מצב שהוא נוסע לבית החולים והיא ניסתה לנשוף למכשיר הינשוף ולא הצליחה בשל כאבים מהניתוח! בסופו של יום היא קיבלה מהשוטר את הדו"ח שהוא כתב האישום ונפסלה ל – 30 יום מנהלית, היא סיפרה לנו את הסיפור ופנינו לתביעה עם אישורים של מומחים כאשר בסופו של יום התיק בוטל! ו- רישיון נהיגה נשאר אצלה.

עבירת השכרות עונש מינימלי דרקוני

כאשר אני מסביר לאנשים כי העונש המינימלי לנהג שנהג בשכרות בפעם הראשונה הוא שנתיים פסילת רישיון הנהיגה ואילו בפעם השנייה 4 שנים בתוספת דרישה של התביעה המשטרתית לעבודות שירות, אני שומע את התשובה

"תראה יש לי חברים אשר נתפסו בנהיגה בשכרות אבל יצאו מזה עם עונש של 4 חודשים או 3 חודשים בבית המשפט, איך אתה מסביר את זה"?

זה נכון שהחבר שלהם אכן עבר עבירה של נהיגה בשכרות אבל קיבל עונש שהוא פחות מהמינימום הכיצד?

פה בדיוק נכנס סעיף סל מיוחד שנשאר עוד מהתקופה המנדטורית בארץ ישראל והוא סעיף 26 (2) לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961.

איך יכול להיות שסעיף נהיגה בשכרות סעיף 62(3) לפקודת התעבורה, השתנה סעיף 26 (2) לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961 ?

השתנה גם השתנה וזאת בשל כשלים בתיק הנהיגה בשכרות! ובעקבות אותם כשלים הסכימה התביעה לשנות את הסעיף מנהיגה להשפעה!

ההבדל בין סעיף נהיגה בשכרות לבין נהיגה בהשפעה

ואז אותם נהגים ישאלו מה ההבדל נהיגה בשכרות לנהיגה בהשפעת משקאות משכרים – שניהם נשמעים אותו הדבר?

אולי שניהם נשמעים אותו הדבר בשם אבל יש ביניהם הבדל אחד מאוד משמעותי והוא פסילת המינימום בעוד שבנהיגה בשכרות כפי שאמרנו יש עונש פסילה דרקוני של שנתיים פסילה אז בנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים יש עונש פסילת מינימום של 3 חודשים! וזה המפתח של נהיגה בשכרות איך יוצאים מזה !

רגע אבל אמרנו כשלים בתיק אבל לא הסברנו מה זה כשלים!

לפני שנסביר מהם כשלים יש לציין כי לא רק כשלים יכולים להביא לשינוי יתכן מצב בו יתחיל משפט הוכחות ואז בשל הישגים של ההגנה התביעה תשתכנע לשנות את הסעיף ל- נהיגה תחת השפעת אלכוהול

מה הם כשלים בראיות ?

אז מה הם כשלים לזה התייחס ממש בקצרה היות והדבר מורכב מאוד! אבל המפתח ל- נהיגה בשכרות איך יוצאים מזה !

שוטר אשר בדיקת ינשוף,  נדרש לעמוד בהרבה הוראות הפעלה כמו הוראות יצרן , כיול של המכשיר בתחילת משמרת וסיומה, הוראות שנקבעו בפסיקה ובחוק ובעצם אי עמידה באחד מכל הדברים שציינו יכול להיחשב ככשל

כשלים ראייתיים יכולים להיות:

 
  • השוטר לא חיכה 15 דקות מעצירת הרכב עד בדיקת הינשוף, וכן השגיח על הנבדק עד הבדיקה של אכל לא שתה לא הקיא ולא הכניס דבר לפיו או אפו.
  • אי החלפת פיה – כשל מהותי היות ויכולים להישאר אדים מבדיקה קודמת.
  • אי כיול של המכשיר בתחילת המשמרת ובסיומה או כיול חצי שנתי במעבדה של המשטרה
  • אי עמידה בזמנים או רישום מדויק של זמנים
  • גם ב- בדיקת מאפיינים יכולים להיות כשלים כגון השוטר טוען כי הנבדק התנדנד אך לא ציין באיזה רגל בדף.
  • מבחינת הפסיקה יכול להיות לנו כי לא קיבלנו את הלכת ארביב וגם לא חתמנו שקיבלנו.
  • ועוד ועוד
 

– לעניין נהיגה תחת השפעת סמים – ישנם כללים שונים ראה כתבה אחרת באתר!

כמו כן יכול להיות שלצד העבירה של נהיגה בשכרות יתווסף נסיבות מחמירות כגון נהיגה במהירות מופרזת, תאונת דרכים ועוד..

קרא עוד על >> כתב אישום תאונת דרכים.

לסיכום נהיגה בשכרות איך יוצאים מזה ?

פעמים אנשים באמת יוצאים לגמרי מתיק השכרות בשל זיכוי בתיק או שהתביעה חוזרת בה מן האישום (ביטול התיק).

ולפעמים יכול להיות שנהגים עושים הסדר טיעון או עיסקת טיעון עם התביעה המשטרתית אשר משנה את סעיף האישום של נהיגה בשכרות לסעיף מקל של נהיגה תחת השפעה וזאת בעקבות כשלים ראייתיים אותם מצא עורך דין נהיגה בשכרות.

קרא בהרחבה על – ההבדל בין נהיגה בהשפעת אלכוהול לנהיגה בשכרות.

עורך הדין לתעבורה עם ניסיון עשיר יעבור על התיק ילמד אותו ובהתאם לחומר יגבש עמדה ביחד עם הלקוח לדרך הפעולה אשר תביא לתוצאה הטובה ביותר בנסיבות העניין. וכמובן שהתוצאה הטובה ביותר היא שהרישיון יישאר בכיס ולא במזכירות בית המשפט.

 

מאמר נהיגה בשכרות איך יוצאים מזה, הנו מאמר אינפורמטיבי בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך על מאמר זה ובכל מקרה יש להתייעץ עם עורך דין לתעבורה ואין הכותב אחראי על שום נזק מכל סוג אשר ייגרם לעושה שימוש במאמר זה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

בבקשה דרגו את המאמר

2 דירוגים5/5

מאמרים קשורים:

אל תפספסו גם את:

זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים - עו"ד תעבורה ערן עקראוי ושת'

זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכיםתוכן העניינים1 זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים1.1 מה הוא המכון הרפואי? 1.2 מי מקבל זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?1.3 אלו סוגי

קרא עוד »
תאונה עם חבלה של ממש - משרד עו"ד תעבורה ערן עקראוי ושות'

תאונה עם חבלה של ממש

תאונה עם חבלה של ממשתוכן העניינים1 תאונה עם חבלה של ממש1.1 מה היא חבלה של ממש?1.2 פסילת רישיון ע"י קצין משטרה בתאונה עם חבלה של

קרא עוד »
שלילת רישיון עקב אירוע רפואי - עו"ד תעבורה עקראוי ושת'

שלילת רישיון עקב אירוע רפואי

שלילת רישיון עקב אירוע רפואיתוכן העניינים1 שלילת רישיון עקב אירוע רפואי1.1 חובת הרופא המטפל באדם להודיע למרב"ד1.2 האם במצב של שלילת רישיון עקב אירוע רפואי

קרא עוד »

אודות עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי, העוסק בדיני תעבורה, לעו"ד תעבורה ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים ועוברי אורח בבתי המשפט לתעבורה הפזורים ברחבי הארץ.
כמו כן לעורך דין תעבורה ערן עקראוי היתר לייצג בבתי הדין הצבאיים.