שימוש בטלפון בזמן נהיגה – דוח על טלפון

קיבלת דו"ח על שימוש בטלפון בזמן נהיגה? ☎️

במידה והנך סבור כי הדו"ח נרשם שלא בצדק משרד עורך דין תעבורה ערן עקראוי ושות' יסייע לך להתמודד עם ההליך המשפטי עד ביטול הנקודות.

בשנים האחרונות, השימוש בטלפון נייד חדר כמעט לכל תחום בחיינו. כתוצאה מכך, חלה עליה בשימוש בטלפון נייד גם במהלך נסיעה ונהיגה. אין צורך להרחיב במילים אודות הסכנה הטמונה בשימוש בטלפון נייד במהלך נהיגה אשר יכול לגרום לתאונות דרכים ואבדות בנפש.

דו

משטרת ישראל אשר הבינה את הסכנה הטמונה בשימוש בנייד במהלך נהיגה, הכריזה מלחמה על עבירה זו כך שאלפי דוחות תנועה על טלפון נייד נרשמים מידי יום בכבישי ישראל.

מאמר מפורט זה דן ועוסק בעבירה של שימוש בטלפון נייד במהלך נהיגה וההשלכות הנלוות לכך. יש לציין כי לאחרונה לצורך אכיפה מוגברת יותר, נוספו מכמונות מיוחדות לגילוי שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה בדיוק כפי שנעשה שימוש במצלמות המהירות מסוג א'3 (גאטסו) . כפי שדו"ח מהירות מצלמה מגיע בדואר כך גם דו"ח על שימוש בנייד יגיע לתיבת הדואר שלכם.

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
או חייגו: 072-3933999

הבסיס החוקי לעבירת שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה

שימוש בטלפון נייד מוסדר בתקנה 28(א) לתקנות התעבורה ומציין בזה הלשון:

"נוהג רכב חייב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון כל עוד הרכב בתנועה;
אולם רשאי הוא להסיר יד אחת מן ההגה או הכידון אם עליו לעשות בה דבר להבטחת פעולתו התקינה של הרכב או לקיום כללי התנועה".

ממשיכה תקנה 28(ב) לתקנות התעבורה ומוסיפה:

(ב)  (1) בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב:

(א)   לא יאחז בטלפון קבוע או נייד, ולא ישתמש בהם ברכב אלא באמצעות דיבורית (שלא באמצעות דיבורית);

(ב)   לא ישלח או יקרא מסרון (s.m.s);

האם השימוש באוזניה כדיבורית מותר?

האם השימוש באוזניה יחשב לעבירה של שימוש בטלפון בזמן נהיגה ?

תקנה 169 לתקנות התעבורה קובעת בעניין זה באופן הבא:

"לא ינהג אדם רכב ולא ילך עובר דרך בכביש כשלאוזניו צמודות אוזניות המחוברות למכשיר להשמעת צלילים או קולות למעט אוזניות המחוברות למכשיר שמיעה רפואי"

אם כן, חל איסור לנהוג כאשר לאוזנכם אוזניות למעט אוזניה רפואית. אוזניות מסוג בלוטוס או כל אוזניה אחרת אסורה להרכבה במהלך נהיגה.

האם בזמן עצירה מותר לדבר בטלפון?

לא אחת משרדנו נתקל בשאלה האם בעת עצירה ברמזור אור אדום או בפקק תנועה מותר להשתמש בטלפון נייד. ובכן, התשובה על כך כי האיסור על שימוש בנייד במהלך הנהיגה חל גם כשהרכב בעצירה.

בפסק דין בעניין ברוך בן יוסף נ' מדינת ישראל קבע וציין בית המשפט העליון כי השימוש בטלפון לרבות אחיזתו במהלך עצירה פוגעים באופן ממשי ביכולתו של הנהג לנהוג באופן בטוח ומסכנים בכך את סביבתו, את עצמו ואת יתר משתמשי הדרך.

העונשים על שימוש בטלפון בזמן נהיגה:

להלן העונשים:

העבירה העונש
שימוש בטלפון נייד ללא דיבורית בעת נהיגה 8 נקודות + קנס על טלפון 1000 ש"ח
שליחה או קריאת הודעת טקסט 8 נקודות וקנס על סך 1000 ש"ח
עבירה של דיבור בטלפון ע"י מורה נהיגה הזמנה לדין ורישום 8 נקודות

 

ההשלכות של צבירת נקודות בגין דו"ח על שימוש בטלפון בנהיגה:

דו"ח על שימוש בטלפון נייד נושא בתוכו קנס כספי לצד 8 נקודות משרד הרישוי. כפי שבוודאי ידוע לכולנו, נקודות משרד הרישוי הן עניין מצטבר אשר בסופו של דבר עלול להוביל לשלילת רישיון הנהיגה וכן ביצוע אמצעי תיקון שונים לרבות בדיקות במכון הרפואי.

נזכיר בקצרה ונציין כי נהג אשר יצבור לחובתו 36 נקודות בתוך פרק זמן של 4 שנים יצטרך להפקיד את רישיון הנהיגה שלו למשך 3 חודשים וכן לבצע אמצעי תיקון שונים לצורך חידושו. נהג אשר יצבור 72 נקודות יפקיד את רישיונו לתקופה של 9 חודשים ולאחר מכן יצטרך לבצע בדיקות במרב"ד לרבות מבחן עיוני ומבחן מעשי.

אמנם, 8 נקודות לכשעצמן אינן מחייבות לבצע אמצעי תיקון אך יש לזכור כי כאשר יתווסף ניקוד נוסף לדו"ח זה בתוך פרק זמן של שנתיים ממועד ביצוע העבירה, על הנהג יהיה לבצע אמצעי תיקון שונים. כמו כן, ישנן עבירות תנועה בעלות קושי לתיקון הנקודות כגון דו"ח על פקיעת רישיון רכב. במקרה שכזה, לא ניתן יהיה לסייע לנהג למחיקת הנקודות והניקוד הנוסף יתווסף לו לכל עבירה נוספת.

מכשור חדש לאכיפת עבירת שימוש בטלפון בזמן נהיגה:

משטרת ישראל משקיעה כסף רב בשכלול המכשור לאכיפת עבירת שימוש בטלפון בזמן נהיגה – דוח על טלפון.

לצורך כך, התקינה משטרת ישראל מצלמות טקטיות בכבישי ישראל המצלמות את התנועה ומכוונות ישירות לתא הנהג. מצלמות אלו מצלמות באיכות גבוהה ויכולות לקלוט את הנהג מחזיק או משתמש בטלפון במהלך נהיגה.

אכיפה אלקטרונית בעבירת שימוש בטלפון בזמן נהיגה - עו

התמונות ממצלמות אלו נשלחות למרכז הבקרה באגף התנועה ומשם תשלח הודעת קנס לנהג בדואר בדיוק כפי שנשלחים דוחות על עבירת רמזור אדום.

הטיפול המשפטי בדוחות אלו דורש מיומנות וידע משפטי, משרדנו התמודד פעמים רבות עם דוחות טלפון מצולמים וסייע ללקוחותיו לשמור על רישיון הנהיגה שלהם.

רוצה לדעת איך לערער על דו"ח טלפון אשר צולם במצלמה טקטית? קרא מאמר – ערעור על דוח תנועה.

מהן האפשרויות העומדות לנו לאחר רישום דו"ח על שימוש בטלפון בנהיגה?

נהג אשר נרשם לו דו"ח על שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה חייב לשקול את צעדיו היטב בטרם יקבל החלטה לגבי המשך דרכו. בין האפשרויות העומדות לנהג קיימות האופציות הבאות:

  • להודות ולשלם את הדו"ח. במקרה זה הניקוד הרשום לצד העבירה ירשם לחובתו באופן אוטומטי.
  • להגיש בקשה להישפט בתוך 90 ימים ממועד קבלת הדו"ח באמצעות עורך דין המתמחה בדיני תעבורה. עם קבלת הזימון לבית משפט, יפעל עורך הדין לנהל משא ומתן עם התביעה המשטרתית לצורך ביטול הנקודות או ביטול הדו"ח. במילים פשוטות עורך הדין יחתור להשגת הסדר טיעון משיקולים ראייתים  וכשלים שאיתר בדו"ח.

כך למשל, התביעה יכולה להמיר את סעיף שימוש בטלפון בזמן הנהיגה לסעיף ללא ניקוד של עבירת אי אחיזת הגה בשתי ידיים או עבירה של נהיגה בחוסר זהירות או כל עבירה אחרת שאין לחובתה רישום נקודות.

דוח על שימוש בטלפון מכיל 8 נקודות - עו

דוח על טלפון שאלות ותשובות

הניקוד בגין דוח על טלפון עלה בשנים האחרות וכיום עומד על 8 נקודות.

כפי שלמרבית הדוחות בישראל ישנו ניקוד חובה כך גם לדו"ח טלפון הנושא 8 נקודות. פעמים רבות עולים כשלים בנסיבות הדו"ח אשר יכולים לסייע לעורך הדין המטפל לסיים את הדו"ח ללא ניקוד.

מרגע קבלת הדו"ח יש לנהג 90 יום להגיש בקשה להישפט. טופס הבקשה כולל הכתובת למשלוח נמצא בתחתית הדו"ח. יש למלא אותו ולשלוח אותו בדואר רשום לכתובת המופיעה בו.

לא. דו"ח על שימוש בטלפון בזמן נהיגה אינו נכלל ברשימת הדוחות אשר בהם ניתן לבקש המרה לאזהרה.

באופן עקרוני כן אך מרבית הדוחות ניתנים לנהג במעמד רישום הדו"ח. כיום ישנם מצלמות טקטיות המצלמות נהגים העושים שימוש בנייד במהלך נהיגה ודוחות אלו נשלחים בדואר.

לסיכום נושא קנס על טלפון בנהיגה:

כפי שראינו במאמר זה, משטרת ישראל סימנה את עברית שימוש בטלפונים הניידים בזמן נהיגה כגורם מספר 1 לתאונות הדרכים. בשל כך, הוחמרה הענישה בגין עבירה זו וכיום הניקוד העומד לצידה הינו 8 נקודות ולא 4 נקודות כפי שהיה בעבר.

כחלק מהירתמות לטיפול בתופעת שימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה, בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ החלו להחמיר אף הם עם נהגים המורשעים בעבירה זו. רישום דו"ח תנועה על שימוש בטלפון נייד בהחלט ניתן לטיפול כל עוד הדבר נעשה במסגרת הזמנים הקבועה בחוק ובסיוע של עורך דין המתמחה בדיני תעבורה.

שימוש בשירות משרדנו לצורך טיפול בעבירת שימוש בטלפון בזמן נהיגה:

ראשית, משרדנו ישלח עבורכם בקשה להישפט בתוך תקופת 90 הימים הקבועה בחוק ויעקוב אחרי הזימון אשר ישלח ממשטרת ישראל. עם קבלת הזימון למשפט, משרדנו יבדוק את נסיבות הדו"ח ויתר הדברים הרלוונטיים ויערוך רשימת כשלים ארוכה ומפורטת אשר תוצג לתביעה המשטרתית.

בהתאם לנסיבות המקרה ורצונכם, אנו נפעל להשגת התוצאה הטובה ביותר בבית המשפט בין אם מדובר בניהול התיק ובין אם בהשגת הסדר טיעון מקל כגון שינוי הסעיף לסעיף ללא נקודות לדוגמה – עבירה של אי אחיזת הגה בשתי ידיים.

אזהרה – הכתוב במאמר דו"ח על טלפון אינו מהווה בשום פנים ואופן חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין לתעבורה ובכל מקרה יש להיוועץ עם עו"ד תעבורה ואין הכותב אחראי על שום נזק מכל סוג אשר ייגרם לעושה שימוש במאמר זה.

לשיתוף לחצו:
במאמר זה עסקנו ב-
קצת על המשרד:

למשרדנו ניסיון עשיר ורב בטיפול בתיקי תעבורה מורכבים ופשוטים כאחד. צוות משרדנו כולל עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה בלבד וכן בעלי מקצוע נוספים המסייעים להם להעניק שירות מקצועי ומשפטי לקהל לקוחותינו.

אודות המחבר:
עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ונוטריון ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי העוסק בדיני תעבורה למעלה מ 14 שנים וכיהן בעבר כמ"מ יו"ר ועדת בית משפט לתעבורה בלשכת עורכי הדין בישראל וכיום מכהן כיו"ר ועדת המרב"ד המחוזית בלשכת עורכי הדין.

למידע נוסף 

עוד בנושא:
ממליצים:
4.9
ישראל המדהים!תודה על שירות מסור מכל הלב הרבה מעבר למקובל.
מוטי וורנר
07:48 20 Jul 23
עורך דין מומחה לתעבורה. אני ממליץ בחום על המשרד. עזר לי בתיק והשיג תוצאה יוצאת מהכלל.
עו״ד מנחם אברהם
10:39 15 May 22
...ממליץ בחום! הצילו אותי
אופק גולד
09:06 19 Aug 21
עו"ד תעבורה ישראל מזרחי מומלץ בחום. שרות אדיב ומסור , התחשבות במחיר, והעיקר תוצאות מעולות.
Eyal Cohen
06:24 23 Sep 20
Ibrahem Amer
14:44 13 Aug 20
מעולה תודה
אבי בר סיני
19:11 19 Oct 19
שירות אישי וליווי מלא לאורך כל הדרך, והכי חשוב - עבודה מקצועית ומסורה!
Nisim Cohen
11:41 17 Oct 19
מומלץ מאוד, מקצוען אמיתי! שירות ואמינות ברמה הגבוהה ביותר. תודה
guy lerman
10:04 17 Oct 19
אין כמונו
ישראל מזרחי
08:50 15 Jun 19
טוב מאוד!מומלצ בחום!
Олег Лихачёв
08:23 12 Dec 18
מעולה מומלץ ביותר
מיכאל חזן
13:38 03 Dec 18
מעולה וטוב
dor akrawi
12:20 30 Nov 18
קיבלתי תוצאה ושירות מעולה
Igor Mihin
19:24 28 Nov 18
מעולה הטוב ביותר
Mikel Suft
19:19 28 Nov 18
עורך דין מצוין לתעבורה שמשיג תוצאות, לא יקרן מדויק וקפדן סבלניעונה על כל השאלות ומלווה את הלקוח לאורך כל הדרך בצורה הכי מנומסת שישמומלץ בחום!
19by84
12:54 18 Nov 18
תותח על ממליץ מאוד
Abo Seaf
07:59 18 Nov 18
מומלץ מאוד!!!
einat gilady
04:43 28 Jan 18
sasha Polnaryov
23:10 27 Jan 18
אורטל אלוש
21:56 27 Jan 18
עו'ד תותח !!
Roman Skubi
21:45 27 Jan 18
מעולה שירות מעל המצופה
לירון סימאנא
17:15 10 Apr 17
שרות מעלה
עמיר עקראוי
17:09 10 Apr 17
מומלץ
שלום בן חור
09:27 09 Apr 17
תותח
Emanuel Azrzar
21:58 01 Apr 17
מעולה תותח על
מוטי קשני
07:21 15 Oct 16
עזר מאוד
בתיה אוסטרייכר
15:30 08 Oct 16
מעולה תודה לך
בתיה אוסטרייכר
15:16 08 Oct 16
מעולה
תמי אוסטרייכר
08:50 04 Aug 16
שירות מעולה ותוצאות מדהימות
gan noale
10:23 15 Aug 14
שתפו בקליק