דוחות בררת משפט

דוחות בררת משפט מהם?
נעצרת על ידי שוטר וקיבלת דו"ח עם ניקוד? מאמר זה עוסק בדוחות מסוג בררת משפט, ומסביר מה האפשרויות שעומדות לנהג עם קבלת דוח מסוג זה!

צור קשר מהיר

דוחות בררת קנס/משפט מזה? במאמר זה ננסה להבין מהם דוחות מסוג בררת משפט ? איך מבקשים להישפט על אותם הדוחות ?

נהג יכול להיתקל בשני סוגי דוחות

  1. דו"ח מסוג הזמנה לדין – כגון נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת, עבירות של תאונות דרכים וכן עבירות אשר נמצאות בתוספת.
  2. והסוג השני הינם דוחות מסוג בררת משפט

במאמר זה נסביר את הסוג השני של הדוחות דהיינו דוחות מסוג ברירת משפט.

מהם דוחות בררת משפט ?

שוטר מסמן לנהג לעצור בצד הדרך לעצור ורושם לו דוח על שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה או אי חגירת חגורת בטיחות? מדובר ב- דוחות בררת משפט, בדו"ח כזה לנהג ישנם שלוש ברירות:

  1. הנהג מודה ואז ניתן לשלם את הקנס בכל סניף דואר
  2. הנהג טוען כי לא עבר את העבירה
  3. בקשה לביטול דו"ח

הברירה הראשונה, הנהג מודה בביצוע הדו"ח, בכך שהוא הולך לשלם את הקנס ונרשמים לחובתו נקודות על העבירה אותה עבר.

הערה לגבי תשלום הקנס: במידה והנהג בוחר לשלם יהיה קשה עד בלתי אפשרי לבטל את הקנס ולבקש להישפט ואם הוא לא מודה יש לנהוג כפי שכתוב בסעיף הבא.

בברירה השנייה, אם הנהג כופר ב- ביצוע העבירה כלומר טוען שלא עבר עבירה, יש לו אפשרות להגיש בקשה להישפט על העבירה תוך 90 ימים מקבלת הדו"ח ולא לשלם את הדו"ח אלה לשלוח את הבקשה בתוך הזמן של 90 יום.

ב- דוחות בררת משפט,  יש ספח אשר נקרא בקשה להישפט יש למלא את הספח על כל חלקיו ולשלוח לכתובת הרשומה בספח, את המשלוח יש לשלוח בדואר רשום על מנת שתהיה לנו הוכחה על משלוח הדו"ח בזמן!.

חשוב מאוד – כלל ברזל, יש לבקש להישפט בזמן דהיינו תוך 90 יום, היות ואם נפספס בתי המשפט לא נוטים לקבל בקשות להארכת מועד מסיבות של "שכחתי"

באתר משטרת ישראל יש אפשרות לבקש להישפט באופן מקוון באינטרנט לחץ >>  בקשה להישפט באינטרנט

מה קורה לאחר משלוח ה- בקשה להישפט?

לאחר משלוח הבקשה להישפט של דוחות בררת משפט, יש להמתין כי ישלח לכתובתנו מועד לדיון בבית המשפט לתעבורה אשר בשטח שיפוטו נעברה העבירה.

בקשה לביטול דו"ח – בקשה לביטול דו"ח יש להגיש תוך 30 ימים ממועד קבלת הדו"ח, כאשר לבקשה יש לצרף צילום הדו"ח ומסמכים המאמתים את הטענות של הנהג – אולם יש להתייעץ עם עורך דין תעבורה, על מנת לא לגרום נזקים!

ניתן לקרוא מאמר כיצד מתנהל משפט תעבורה.

מה הסיכון בלהגיש בקשה להישפט ב- דוחות בררת משפט:

לבית המשפט לתעבורה יש סמכות להטיל על נאשמים אשר ביקשו להישפט עונש חמור יותר מאשר היה בהתחלה בדו"ח הבררה להישפט (כלומר קנס המקור) על כן ב- דוחות בררת משפט רצוי להתייעץ עם עורך דין לתעבורה היות ורוב הנהגים אינם בקיאים בסדרי הדין ודיני הראיות. ייעוץ עם עורך דין לתעבורה יכול להציל את רישיונכם היות ועורך דין תעבורה העוסק בתחום מכיר את סדרי הדין, הנהלים של המשטרה את הפסיקה והחוק ועל ידי כך יכול לנהל את התיק בצורה המיטבית.

לדוגמה נהג עבר עבירת תעבורה של מהירות מופרזת מסוג ברירת משפט, והוא מבקש להישפט אותו נהג יגיע ליום הדיון יעמוד מול השופט והשופט יקריא לו את כתב האישום.

בפועל הדיון הראשון הוא דיון הקראה כלומר מקריאים לנהג את כתב האישום כאשר הוא יכול או לכפור בעבירה או להודות בביצוע העבירה.

היות והנהג ביקש להישפט הוא יתחיל לדבר ולהגיד כל מיני דברים אשר יכולים גם לפגוע בו.

לאחר הכפירה הדיון יקבע להוכחות כלומר יוזמנו כל השוטרים אשר ערכו את הדוח ואילו הנהג יצטרך לחקור אותם נגדית על פי דיני הראיות, יש לזכור כי סדרי הדין הם סידרי הדין של המשפט הפלילי, וכל מה שמותר ואסור לעשות מוכתב בדיני הראיות כלומר איזה ראיה מותר להביא? איך מגישים אותה? איך חוקרים נגדית?

לאחר ההוכחות יש את שלב הסיכומים ועוד ועוד.

כפי שראינו מדובר בהליך לא פשוט כלל וכלל ומצריך ידע והבנה.

על כן רצוי להתייעץ עם עורך דין תעבורה על מנת להבין את מצבנו מבחינה משפטית.

חשיבות הייעוץ עם עו"ד לתעבורה בדוחות בררת משפט?

עורך דין לתעבורה, יצלם את החומר מהתביעות המשטרתיות, יעבור על החומר על מנת לבדוק האם השוטר פעל על פי הנהלים, החוק, הפסיקה וכל מה שצריך, ולאחר מכן יקבע ביחד עם הלקוח את קו ההגנה המיטבי עבורו, בין אם לנהל את המשפט ובין אם להגיע להסדר טיעון מקל כגון ללא ניקוד!

אזהרה- מאמר דוחות בררת משפט הנו מאמר אינפורמטיבי ואין לעשות שימוש במאמר זה, ובכל בעיה משפטית יש להתייעץ עם עורך דין לתעבורה, ואין הכותב אחראי לשום נזק אשר ייגרם לעושה שימוש במאמר זה.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל +
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

בבקשה דרגו את המאמר

0 דירוגים0/5

מאמרים קשורים:

אל תפספסו גם את:

מהירות מופרזת עונש , שלילה | עו"ד תעבורה ערן עקראוי

מהירות מופרזת עונש, שלילה?

מהירות מופרזת עונש או מהירות מופרזת שלילה נתפסת נוהג במהירות מופרזת ? מאמר זה יעסוק בנושא מהירות מופרזת עונש או מהירות מופרזת שלילה, משרדנו מטפל

קרא עוד »
ערעור על דוח מהירות - משרד עורכי דין עקראוי ושות'

ערעור על דוח מהירות

ערעור על דוח מהירות קיבלת דוח על נהיגה במהירות מופרזת, בתוספת נקודות? אולם אתה יודע כי הדו"ח לא מוצדק! מאמר זה יסביר לקורא מהו ערעור

קרא עוד »
בקשה להמרת דוח תנועה באזהרה - עוד תעבורה ערן עקראוי

בקשה להמרת דוח תנועה באזהרה!

בקשה להמרת דוח תנועה באזהרה – האם כדאי? קיבלת דו"ח תנועה משוטר?קיבלת ממשטרת ישראל דוח מסוג ברירת קנס? מה הם האופציות העומדות בפניך והאם בכלל

קרא עוד »

אודות עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי, העוסק בדיני תעבורה, לעו"ד תעבורה ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים ועוברי אורח בבתי המשפט לתעבורה הפזורים ברחבי הארץ.
כמו כן לעורך דין תעבורה ערן עקראוי היתר לייצג בבתי הדין הצבאיים.