עורך דין נהיגה בשכרות

נתפסת נוהג בשכרות?
משרד עורך דין נהיגה בשכרות ערן עקראוי ושות', עוסק אך ורק בדיני תעבורה, למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג נהגים בעבירות נהיגה בשכרות.

מאמר זה נכתב על ידי עורך דין נהיגה בשכרות ערן עקראוי, ממשרד עורך דין תעבורה ערן עקראוי ושות' ובמאמר זה ננסה להסביר לקוראים בשפה פשוטה, את המשמעות של עבירת הנהיגה בשכרות וסירוב לבדיקה, מה האופציות העומדות בפני הנאשמים? מה ניתן לעשות לגבי הפסילה המנהלית של ה – 30 יום על ידי הקצין משטרה ? או מה ניתן לעשות לגבי הרכב שנלקח על ידי הקצין ? וכן דוגמאות מוחשיות של הצלחות בתיקי שכרות, אנו מקווים שתפיקו תועלת ממאמר זה.

מלא את פרטיך ונחזור אלייך בדקות הקרובות

ראשית, עוד לפני שנתחיל לדבר על העבירה של נהיגה בשכרות, אני ממליץ בחום לכל אדם אשר נתפס נוהג בשכרות, דבר ראשון להירגע, זה לא סוף העולם ויש מה לעשות!

מניסיוני במקרים רבים נהגים אשר נתפסו בעבירה של נהיגה בשכרות, ישר מתחילים לשוטט ברחבי הרשת, לשמוע כל מיני עצות אחיתופל ונבהלים מפני איבוד רישיון נהיגה, וכן מפני עונשי המינמום הקבועים לעבירה זו, ואני ממליץ במקום להילחץ לרשום בצד את כל ההתנהלות של המשטרה באירוע וזה יעזור לעורך הדין ולכם בעתיד,

היות ולפעמים עד המשפט עובר המון זמן ואז דברים חשובים נעלמים מהזיכרון! כמו כן להתייעץ עם עורך דין העוסק בנהיגה בשכרות אשר וודאי יעזור ועכשיו נעבור לענייננו.

עורך דין נהיגה בשכרות - מה העונש הקבוע בחוק בעבירת נהיגה בשכרות?

ישנם עבירות מסוימות בפקודת התעבורה, אשר נקבע לגביהן פסילת מינימום, מה הכוונה? הכוונה היא שיש עבירות שאם הורשע בהן,

אז יש חובת פסילה מינימלית.

עבירת הנהיגה בשכרות היא אחת מהעבירות הללו! העונש המינימלי בחוק על נהיגה בשכרות הוא שלילת רישיון נהיגה לשנתיים בפעם הראשונה ואם הנהג הורשע בשנה שקדמה לאותה עבירה, העונש לא יפחת מ 4 שנים פסילה! כמו כן בחוק מוזכר גם עונשי מאסר בפועל אולם לעניין זה נהוג בפעם הראשונה לתת מאסר על תנאי ואילו בפעם השנייה התביעה תדרוש מאסר!

הישגים של משרדנו!

אם יש פסילת מינימום בחוק איך עורך דין נהיגה בשכרות יכול לעזור?

התשובה לכך, היא שינוי הסעיף מעבירת נהיגה בשכרות לסעיף קל יותר של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים באמצעות כשלים ראייתיים או ניהול משפט הוכחות:

מי שהסתבך בנהיגה בשכרות שומע הרבה פעמים סיפורים על חבר או מכר שקיבלו עונש של 3 חודשים פסילה 4 חודשי פסילה וכדומה!

איך זה קרה?

בעצם עורך דין של הנאשם, צילם את התיק עבר עליו ומצא כשלים ראייתיים בתיק, ולבסוף שכנע את התביעה להמיר את הסעיף של נהיגה בשכרות לסעיף קל יותר ! כך שהנהג מואשם לאר השינוי בנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים.

ההבדל בין נהיגה בשכרות לבין נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים

הוא –  המחוקק קבע עונש בגין נהיגה בשכרות של פסילה מינימלית גבוהה ודרקונית (שנתיים פסילה),

אבל בסעיף של נהיגה תחת השפעת אלכוהול, ישנה גם חובת פסילה אך קצרה משמעותית המתחילה מ 3 חודשים ומעלה,

כאשר זמן הפסילה בפועל יקבע בין עורך דין תעבורה של הנאשם לבין התביעה המשטרתית בהתאם לכשלים המצויים בתיק!

דוגמאות לכשלים ראייתיים:

  • כשלים שקשורים ל- בדיקת מאפיינים.
  • השוטר לא המתין 15 דקות מרגע עצירת הרכב ועד לבדיקת הינשוף בפועל! ראה מאמרים באנגלית על השפעה וספיגת אלכוהול בגוף> מאמרים באנגלית
  • אי החלפת פיה במכשיר הינשוף
  • למשל המכשיר לא עבר כיול חצי שנתי במעבדת המשטרה, ניתן למצוא זאת בתע"צ תקינות.
  • טעויות בזמנים הרשומים בדו"ח
  • אי כיול של המכשיר בתחילת המשמרת ובסופה – כאשר גם פה נדרש השוטר המפעיל לעמוד בתנאים מסוימים.

הרבה נהגים אשר פנו אלינו חושבים כי הדפים אשר ניתנו להם בשטח כגון, דוח דין וחשבון על בדיקת ינשוף, הדוח עצמו, והשימוע הם החומר בתיק שכרות!

למעשה תיק של נהיגה בשכרות כולל עשרות דפים אשר מצויים בידי התביעה וזה כולל את בדיקת המאפיינים, הפלטים של הבדיקות אשר נעשו לנהג בשטח, וכן תעודת בלון הגז והמספר הסידורי אשר עליו, ועוד….

את התיק ניתן לצלם בתביעות המשטרתיות.

במידה והנאשם כופר בהיותו שיכור?

בהנחה כי בתיק אין הסדר טיעון היות והנאשם כופר במיוחס לו, כלומר הוא טוען כי לא היה שיכור התיק ייקבע לשמיעת ראיות:

מזה שמיעת ראיות?

לאחר שהנאשם מוזמן לבית המשפט להקראת האישום (הדיון הראשון) על נהיגה בשכרות ישנם 2 אופציות:

מודה ==> ואז הוא יקבל את העונש של ה- מינימום שנתיים פסילה (חס וחלילה)

או

כופר באשמה ==> דהיינו כופר בתוצאה, באמינות המכשיר, כופר במיומנות של המפעיל וכדומה בהתאם לסעיפי האישום!

ברגע שכפרנו בסעיפי האישום בית המשפט לתעבורה קובע את התיק להוכחות, שם יגיעו כל אותם השוטרים אשר טיפלו בתיק, הלו שיכילו את המכשיר ומטפלים בו ברמת המעבדה וכן כל מי שזימנו במעמד ההקראה!

כמובן שאת קו ההגנה יש לתכנן מראש עוד בטרם הכפירה, כמובן שמדובר במצב מסוכן יותר מאשר הסדר טיעון היות והתוצאה תקבע על ידי בית המשפט לתעבורה להבדיל מהסדר שם בית המשפט אומנם לא כפוף להסדר ואינו חייב לקבלו, אך לרוב יקבלו אלה אם ההסדר ממש לא סביר לחלוטין!

האם ניתן לסרב לבדיקת ינשוף?

  • לפי דיני התעבורה, נהג אשר מסרב לעבור את בדיקת הינשוף ייחשב כשיכור ברמה הגבוהה ביותר!

וההיגיון הוא פשוט, במידה והיה ניתן לסרב הרי שלא היה הרבה שהיו מסכימים להיבדק לכן המחוקק קבע כי סירוב לבדיקת נהיגה בשכרות = נהיגה בשכרות.

ומה ניתן לעשות במצבים כאלו?

בתור עורך דין נהיגה בשכרות אני יכול להגיד שיכולים להיות הרבה סיבות לסירוב בדיקת ינשוף ולכן יש לבדוק את התיק ואת הטענה של הנהג, לאחרונה ייצגתי אדם אשר נדרש לעבור בדיקת ינשוף אולם סירב בתוקף.

לאחר בדיקת המסמכים, גילינו כי המכשיר הופעל  לאחר שהנאשם בכלל היה בבית! כלומר במסמכים השוטר רשם כי הפעיל וכייל את הינשוף אולם בפועל המכשיר הופעל לאחר שהלקוח היה בבית, כמו כן יצא לנו לטפל בבחורה אשר עברה ניתוח אף ולא יכלה לנשוף וכתב האישום בוטל! ועוד הרבה מקרים!

מה יכולים להיות כשלים בראיות בתיק דל כמו סירוב לבדיקה?

  • על השוטר להסביר לנבדק את משמעות הסירוב בשפה ברורה אי הסבר של המשמעות יכול להוביל לביטול כתב אישום או זיכוי הנאשם.
  • סיבות רפואיות המונעות מהנאשם לנשוף, ובהקשר זה יש לציין כי לשוטר שיקול דעת אם לקחת את הנבדק לבדיקת דם!

מה כמות האלכוהול לנהג ותיק לעומת נהג חדש / צעיר המכונים אוכלוסיות מיוחדות?

להבדיל מנהג ותיק (נהג שאינו נהג חדש), הכמות המותרת לנהג חדש הינה אפסית = כלומר לנהג חדש אסור לשתות בכלל!

ולהלן הכמות המותרת:

לנהג ותיק:

– ריכוז אלכוהול 240 מיקרוגרם באויר נשוף או 50 מ"ג ביחס ל- 100 מיליליטר דם.

הערה אף על פי שבחוק עדיין רשום 240 מיקרוגרם – לאחר פסק הדין עינת עוזרי בית המשפט העליון העלה את הרף ל 290 מיקרוגרם כלומר מתחת לרף זה לא ירשם כתב אישום. יש לציין כי גם כמות של 290 מיקרוגרם הנהג ייחשב כשיכור.

נהג חדש / צעיר:

– נהג חדש /צעיר ריכוז האלכוהול המותר הוא עד 50 מיקרוגרם לאויר נשוף , 10 מ"ג ביחס ל 100 מ"ל בדם.

במילים פשוטות נהג חדש איננו יכול לשתות שום כמות גם לא רבע כוס!

אם נהג חדש / צעיר נתפס על עבירה של נהיגה בשכרות, הוא צפוי מעבר לפסילה של הרישיון על ידי בית המשפט,  גם לאמצעי תיקון במשרד הרישוי ולבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, לטסט ותאוריה בהתאם להחלטת משרד הרישוי

לכן במקרה של נהג חדש ישנה חשיבות עליונה להתייעצות עם עורך דין נהיגה בשכרות, היות ובמקרה זה הטיפול בתיק הוא שונה בכמה מישורים וטיפול בזמן

יכול למנוע הרבה נזקים.

אז מה עדיף משפט הוכחות או הסדר טיעון?

אין עדיף מבחינה זו, ברור כי כל מקרה לגופו יתכן וישנם כשלים אשר לא יביאו מבחינה משפטית לזיכוי לכן אולי במקרה כזה יהיה עדיף הסדר טיעון,

אך יתכן מצב בו הכשלים הם מהותיים וגם הנאשם כופר לחלוטין על היותו שיכור ואז עדיף יהיה לנהל משפט הוכחות!

בכל מקרה לא עורך דין לתעבורה הוא אשר זה שיקבע אם לנהל הוכחות או להגיע להסדר!

אלא על עורך הדין להביא בפני הלקוח את מצבו המשפטי וביחד עם עורך הדין לגבש עמדה ביחד בנוגע להמשך ניהול התיק.

מה לגבי פסילה מנהלית על ידי קצין משטרה והשבתת הרכב ל- 30 ימים?

ב 99.9 אחוזים מהמקרים הנהג אשר נתפס נוהג בשכרות יוזמן לשימוע בפני קצין משטרה, אשר בסמכותו לשלול את רישיון הנהיגה ל- 30 ימים פסילה מנהלית, כמו כן רשאי הקצין גם להשבית את הרכב ל -30 ימים והנהג יצטרך לשלם את האחסון על חשבנו!

במקרים הלו, ניתן להגיש בקשה לביטול פסילה מנהלית לבית המשפט והבקשה תידון עד 3 ימים בבית המשפט לתעבורה, בקשה זו הנאשם ינסה לשכנע את בית המשפט לאי התקיימות שני תנאים 1. ראיות לכאורה 2. מסוכנות, במידה ובית המשפט ישתכנע כי שניהם אינם מתקיימים הוא רשאי לבטל את הפסילה וכן לקצרה. אם להגיש את הבקשה או אם לא יש לשקול בכובד ראש, היות ויש יתרונות לבקשה אך גם חסרונות!

מה לגבי פסילה מנהלית על ידי קצין משטרה והשבתת הרכב ל- 30 ימים?

ב 99.9 אחוזים מהמקרים הנהג אשר נתפס נוהג בשכרות יוזמן לשימוע בפני קצין משטרה, אשר בסמכותו לשלול את רישיון הנהיגה ל- 30 ימים פסילה מנהלית, כמו כן רשאי הקצין גם להשבית את הרכב ל -30 ימים והנהג יצטרך לשלם את האחסון על חשבנו!

במקרים הלו, ניתן להגיש בקשה לביטול פסילה מנהלית לבית המשפט והבקשה תידון עד 3 ימים בבית המשפט לתעבורה, בקשה זו הנאשם ינסה לשכנע את בית המשפט לאי התקיימות שני תנאים 1. ראיות לכאורה 2. מסוכנות, במידה ובית המשפט ישתכנע כי שניהם אינם מתקיימים הוא רשאי לבטל את הפסילה וכן לקצרה. אם להגיש את הבקשה או אם לא יש לשקול בכובד ראש, היות ויש יתרונות לבקשה אך גם חסרונות!

איך יכול לעזור עורך דין נהיגה בשכרות?

עו"ד נהיגה בשכרות, יזמין את התיק מהתביעה המשטרתית, יבדוק את הראיות בתיק ויחפש כשלים ראייתיים כגון, זמנים, כיול המכשיר ועוד,

לבסוף יגבש מתווה פעולה יחד עם הלקוח למציאת הפתרון המיטבי, אשר יביא לעסקת טיעון מקלה או זיכוי או ביטול האישום בנהיגה בשכרות!

כמובן ששיקולי חיסכון בעבירה זו אינם רלוונטיים ומבחינת עלות תועלת אין ספק שעו"ד לתעבורה הבקיא ברזי המקצוע ונהיגה בשכרות יביא למצב האולטימטיבי!

כמו כן, לעיתים הכשלים אינם נמצאים בתיק וצריך להפעיל הליך לקבלת חומר אשר איננו חומר חקירה כגון, דוח עיסוק, דוח פריסה, יומן המכשיר ועוד…

דוגמאות נוספות של ההישגים של משרדנו ב- בתי המשפט  כגון, של זיכויים ושל הסדרים מקלים בתיקים מורכבים, ל- כתבי אישום שבוטל ועוד, לצפייה לחץ על ==> פסקי דין נהיגה בשכרות כמו כן ניתן לקרוא על ==> נהיגה בשכרות נהג חדש

אזהרה: מאמר עורך דין נהיגה בשכרות הינו אינפורמטיבי בלבד ואין הכותב אחראי על שום נזק אשר ייגרם לעושה שימוש במאמר זה ולפני כל פעולה משפטית יש להתייעץ עם עו"ד לתעבורה או עורכי הדין העוסקים בתחום.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל +
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

בבקשה דרגו את המאמר

58 דירוגים3.2/5

מאמרים קשורים למאמר עורך דין נהיגה בשכרות

אזורי שירות נוספים של המשרד:

אל תפספסו גם את:

מהירות מופרזת עונש , שלילה | עו"ד תעבורה ערן עקראוי

מהירות מופרזת עונש, שלילה?

מהירות מופרזת עונש או מהירות מופרזת שלילה נתפסת נוהג במהירות מופרזת ? מאמר זה יעסוק בנושא מהירות מופרזת עונש או מהירות מופרזת שלילה, משרדנו מטפל

קרא עוד »
ערעור על דוח מהירות - משרד עורכי דין עקראוי ושות'

ערעור על דוח מהירות

ערעור על דוח מהירות קיבלת דוח על נהיגה במהירות מופרזת, בתוספת נקודות? אולם אתה יודע כי הדו"ח לא מוצדק! מאמר זה יסביר לקורא מהו ערעור

קרא עוד »
בקשה להמרת דוח תנועה באזהרה - עוד תעבורה ערן עקראוי

בקשה להמרת דוח תנועה באזהרה!

בקשה להמרת דוח תנועה באזהרה – האם כדאי? קיבלת דו"ח תנועה משוטר?קיבלת ממשטרת ישראל דוח מסוג ברירת קנס? מה הם האופציות העומדות בפניך והאם בכלל

קרא עוד »

אודות עו"ד ערן עקראוי

עורך דין תעבורה ערן עקראוי הינו עורך דין בעל משרד פרטי, העוסק בדיני תעבורה, לעו"ד תעבורה ערן עקראוי ניסיון עשיר בייצוג נהגים ועוברי אורח בבתי המשפט לתעבורה הפזורים ברחבי הארץ.
כמו כן לעורך דין תעבורה ערן עקראוי היתר לייצג בבתי הדין הצבאיים.